sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaTrzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych - Przekaz wiary z pokolenia...

Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – Przekaz wiary z pokolenia na pokolenie

Nadchodzi Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dicastery for Laity, Family and Life ponownie zaprasza chrześcijan do świętowania tego wydarzenia poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej lub odwiedziny osób, które są samotne.

Niedziela, 23 lipca, oznacza Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Tematem wybranym na ten rok jest “Jego miłosierdzie jest z pokolenia na pokolenie”, przypominając fragment Ewangelii Łukasza.

Przed świętowaniem, Dicastery for Laity, Family and Life wydało oświadczenie przypominające wiernym, że Święta Msza, którą będzie przewodniczył Papież Franciszek o godzinie 10:00 lokalnego czasu w Bazylice Świętego Piotra, zobaczy udział ponad 6 000 osób, w tym “wielu starszych osób z całych Włoch”.

W oświadczeniu podkreślono, jak na koniec świętowania, pięć osób starszych – jeden przedstawiciel z każdego kontynentu – “symbolicznie przekaże Krzyż Pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży pięciu młodym ludziom wyjeżdżającym do Lizbony”.

Gest ten symbolizuje “przekaz wiary z pokolenia na pokolenie”, ale także “zobowiązanie, które starsi i dziadkowie przyjęli, na zaproszenie Ojca Świętego, do modlitwy za młodzież wyjeżdżającą i towarzyszenia im swoim błogosławieństwem”.

Wszyscy, którzy wezmą udział w wydarzeniu w Bazylice Świętego Piotra, otrzymają specjalną modlitwę do zaoferowania na ten Dzień, wraz z kopią wiadomości Papieża do dziadków i osób starszych.

Dicastery for Laity, Family and Life wskazało dwa sposoby świętowania wydarzenia w każdej diecezji na świecie: z Mszą Świętą dedykowaną dziadkom i osobom starszym lub z wizytą u tych, którzy są samotni. “Pełne odpuszczenie”, według oświadczenia, “jest udzielane tym, którzy wykonują te czyny”.

Dicastery również podkreśliło inicjatywy Konferencji Biskupów Brazylii, “która będzie świętować Mszą Świętą z osobami starszymi w Sanktuarium Aparecida”, oraz Konferencji Biskupów Kanadyjskich, “która wydała wideo zapraszające młodych ludzi do odwiedzenia starszych w domach opieki”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy