piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaGospodarkaKlaus Schwab - życiorys, poglądy

Klaus Schwab – życiorys, poglądy

Klaus Schwab znany jest przede wszystkim z tego, że stworzył Światowe Forum Ekonomiczne i nim zarządza. Oprócz tego napisał 3 książki i otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest to między innymi odznaczenie francuską Legią Honorową,  Krzyżem Wielkim z Gwiazdą Niemieckiego Orderu Zasługi, Wielkim Kordonem Japońskim Orderu Wschodzącego Słońca, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu zasługi Rzeczypospolitej Polskiej i został mianowany przez królową Elżbietę II jako Kawaler Komandor Orderu św. Michała i św. Jerzego. Co jednak warto wiedzieć więcej na temat Klausa Schwaba? Jakie są jego poglądy i co opisuje w swoich książkach?

Klaus Schwab – książki

Jedną z rzeczy, które sprawiły, że o Klausie Schwabie usłyszało więcej osób, były napisane przez niego książki. Są to dwie popularnonaukowe pozycje – “Czwarta rewolucja przemysłowa” i “Kapitalizm interesariuszy”. W międzyczasie powstał też reportaż napisany wraz z Thierrym Malleretem – “Covid-19 Wielki Reset”, czyli najbardziej kontrowersyjna książka tego ekonomisty.

Czwarta rewolucja przemysłowa Klaus Schwab

W 2018 roku pojawiła się jako pierwsza książka napisana przez Klausa Schwaba. Jest to pozycja popularnonaukowa, w której autor wypowiada się na temat zmian technologicznych, które już się pojawiają i które w niedalekiej przyszłości się pojawią. Porównuje to do poprzednich rewolucji przemysłowych, kiedy to została wynaleziona maszyna parowa, żarówka i komputer. Nie jest to książka typowo naukowa, którą kieruje się do konkretnej grupy odbiorców, ale pozycja dla każdego, kto chociaż w najmniejszym stopniu interesuje się technologią.

Klaus Schwab – Wielki Reset

Covid-19 Wielki Reset to bardzo głośna pozycja i ciężko stwierdzić czy jest więcej fanów, czy wrogów tego reportażu. Książka, w której Klaus Schwab opisuje jak będzie wyglądał świat po erze koronawirusa jest często uznawana za pozycję z ogromną ilością teorii spiskowych. Znajdziemy tam informacje o tym, jakie błędy zostały popełnione w poprzednich latach, a które zauważyliśmy właśnie podczas pandemii koronawirusa. Klaus Schwab uważa, że finalnie władze nad światem przejmą banki centralne i korporacje. Najlepiej samemu zapoznać się z tą pozycją i wyrobić sobie własną opinię na jej temat.

Klaus Schwab rodzice

Często interesując się takimi kontrowersyjnymi osobami, można zacząć się zastanawiać kim byli rodzice. Sprawdzając korzenie Klausa Schwaba można natknąć się jedynie na kilka podstawowych informacji i pełno mitów. Poniżej kilka faktów na temat rodziców ekonomisty.

Klaus Schwab matka

Matką Klausa Schwaba była Emmy Giseli Tekelius Schwab, jednak krótko po narodzinach syna zdecydowała się wyemigrować do USA. Ojciec Klausa ponownie się ożenił, a młodego ekonomistę wychowywała jego macocha – Erica Epprecht.

Klaus Schwab ojciec

Ojciec Klausa Schwaba – Eugen Wilhelm Schwab przede wszystkim zajmował się prowadzeniem firmy. Był prezesem Escher Wyss, szwajcarskiej firmy, która miała swoją siedzibę również w Ravenburgu. Warto tutaj wspomnieć, że oprócz produkcji turbin niezbędnych do tworzenia broni jądrowej, Escher-Wyss zajmowało się sprowadzaniem miotaczy ognia dla niemieckiej armii.

Źródło:

  1. https://www.archives.gov/research/holocaust/finding-aid/military/rg-226-3h.html).
Podobne wiadomości

Popularne tematy