sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaCEPACS świętuje 50-lecie w Lagos, Nigeria

CEPACS świętuje 50-lecie w Lagos, Nigeria

W listopadzie 2023 roku Lagos w Nigerii stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia – 50-lecia Pan African Committee for Social Communications (CEPACS).

Historia i Misja CEPACS

Założony w 1973 roku przez Sympozjum Konferencji Episkopalnych Afryki i Madagaskaru (SECAM), CEPACS miał na celu promowanie ewangelizacji w afrykańskim Kościele poprzez wykorzystanie nowoczesnych środków masowego przekazu.

Uczestnicy Jubileuszu

Wydarzenie zgromadzi ekspertów ds. komunikacji i biskupów katolickich z całej Afryki. Obecni będą również przewodniczący biskupi z każdego regionu Afryki oraz członkowie Stałego Komitetu SECAM.

Organizacja wydarzenia

Biskup Emmanuel Badejo z diecezji Oyo, prezydent CEPACS, podkreślił, że wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy. “Będą obecni również zaproszeni szefowie i przedstawiciele różnych środków komunikacji i szkół w Afryce, w tym innych godnych gości spoza zgromadzenia.”

Przygotowania w Lagos

Nigeryjski biskup, odpowiedzialny za kontynentalny komitet organizacyjny, powołał lokalny komitet organizacyjny (LOC) w Lagos. Jego zadaniem jest zapewnienie, aby wszyscy uczestnicy mieli niezapomniane wrażenia z obchodów. Arcybiskup Alfred Adewale Martins z archidiecezji Lagos wyraził radość z wyboru Lagos jako miejsca obchodów i udzielił swojego wsparcia komitetowi organizacyjnemu.

Wydarzenie to nie tylko świętuje 50 lat istnienia CEPACS, ale także podkreśla znaczenie komunikacji w ewangelizacji i roli Kościoła w nowoczesnym świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy