poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaGrecja i Rzym w mp3. Ponadczasowa “Mitologia” Parandowski - audiobook z katalogu...

Grecja i Rzym w mp3. Ponadczasowa “Mitologia” Parandowski – audiobook z katalogu Audioteki czeka na miłośników antycznej Grecji!

Zbiór baśni o bogach i bohaterach to niewątpliwie jedna z tych książek, które powinien poznać każdy. Tym bardziej, że został przez Jana Parandowskiego opracowany we współczesnym brzmieniu, w sposób atrakcyjny dla dzisiejszego czytelnika. Poza tym mitologia grecka od lat znajduje się w kanonie lektur. Posłuchaj mitologii greckiej w formie audiobooka – czyta Wiktor Zborowski.

Jan Parandowski i jego “Mitologia”

Sztuka nie umie się obejść bez motywów i toposów pochodzących z najdawniejszych wieków. Co więcej, lektura historii o pochodzeniu świata i zjawiskach naturalnych także dziś wiele mówi o człowieku. Poza tym od czasów Hezjoda stanowiła o sile kultury greckiej, była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, które jednocześnie w mitologicznych opowieściach o greckich bogach i herosach brzmią niezwykle współcześnie. Każda opowieść odpowie na pytania zarówno te trudne, jak i nieco lżejsze, prezentujące koloryt i urodę dawnej kultury. Opowieść o bóstwach i herosach pióra wielkiego znawcy tematu przybliża nie tylko to, w co wierzył antyczny Grek, ale także pochodzenie często używanych, ważnych zwrotów i wyrażeń, takich jak “pięta achillesowa”, “stajnia Augiasza”, “syzyfowa praca” czy “puszka Pandory”.

Opis świata bogów i herosów. Co trzeba zapamiętać?

Tom Parandowskiego zawiera treść najważniejszych mitów, opis świata wierzeń antycznych Greków, a także rozdział poświęcony Rzymowi. Dowiesz się z nich, jak wyglądał ogół nakazów religijnych, przesądów i zwyczajów mieszkańców dawnej Hellady oraz całego śródziemnomorskiego świata. Czy wiesz, że pierwszym organizatorem igrzysk olimpijskich był Herakles, a jego imię poświęcone było Herze, choć żona Zeusa nienawidziła go z całego serca i prześladowała aż do dramatycznej śmierci? Z audiobooka pl dowiesz się, dlaczego Grecy uważają za swoją matkę Helenę Trojańską, jak gęsi uratowały Rzym i co oznaczają słynne słowa: “Na początku był Chaos”. Orfeusz, Niobe, Syzyf czy Tantal – te postaci zdecydowanie warto poznać, nie mówiąc o barwnym panteonie antycznym.

Starożytna Grecja w mitach. Audiobook w mp3

Tę pozycję koniecznie należy dodać do wydawnictw edukacyjnych czy poradnikowych, które w formacie mp3 lub pdf czy innych mamy w aplikacji mobilnej. Zbór mitologicznych opowieści świetnie sprawdza się w wersji mp3. Audiobook do kupienia na stronie Audioteka.pl brzmi naprawdę świetnie, a opowieści o tym, jak powstał świat, pory roku czy jak wyglądają greckie zaświaty, to zdecydowanie wciągająca literatura. Bez nich świat nie umie się obejść i wciąż potrzebuje pozycji z jednymi z najbardziej znanych narracji w dziejach świata.

Dlaczego “Mitologia” Parandowskiego to tytuł obowiązkowy?

Pozycja z dorobku Parandowskiego nie musi obawiać się o to, czy kolejny szkolny zestaw lektur będzie mieć ją na liście. Od zawsze patrzono na mitologię przez pryzmat źródeł, do których zawsze trzeba się odwoływać. Mitologia Parandowski audiobook do ściągnięcia z serwisu Audioteka dociera do jeszcze szerszej rzeszy odbiorców. Ta lektura wyjaśni popularne symbole, sens pierwszych zawodów sportowych oraz to, co oznacza zasada “w zdrowym ciele zdrowy duch”. Z audiobookami to jeszcze łatwiejsze! Sprawdź, jak dobrze brzmią najstarsze opowieści świata w nowoczesnej formie dźwiękowej. 

Kolejny ważny tytuł w bibliotece audiobooków. Nie musisz już chomikować!

Dostępna na Audiotece obowiązkowa pozycja może być Twoja w przystępnej cenie. Dzięki temu nie musisz martwić się tym, że masz w zbiorze literackich klasyków pliki pobrane niezgodnie z prawem. Mitologia szybko stanie się jedną z ulubionych pozycji – ze względu na swój ponadczasowy charakter i to, że jest po prostu świetnie napisana. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników Audioteki – serwisu z największą liczbą audiobooków do pobrania online.

Podobne wiadomości

Popularne tematy