poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek wierzy w "ludzką mądrość" w unikaniu eskalacji konfliktu

Papież Franciszek wierzy w “ludzką mądrość” w unikaniu eskalacji konfliktu

W niedawnym wywiadzie dla włoskiego programu informacyjnego Tg1, Papież Franciszek wyraził swoje obawy dotyczące możliwości globalnego konfliktu. Podkreślił, że nie możemy przyzwyczajać się do wojny i potępił handel bronią.

Izrael i Gaza

Papież Franciszek, odnosząc się do sytuacji na Bliskim Wschodzie, podkreślił, że każda wojna to porażka. “Nic nie jest rozwiązane przez wojnę. Wszystko jest zdobywane przez pokój, przez dialog”. Przypomniał również o niedawnym nabożeństwie w intencji pokoju, podkreślając, że świat przechodzi przez “bardzo ciemną godzinę”.

Wojna i antysemityzm

Papież wyraził swoje obawy dotyczące możliwej globalnej eskalacji konfliktu, mówiąc: “Byłby to koniec wielu rzeczy i wielu życiów. Myślę, że ludzka mądrość powstrzyma te rzeczy”.

Konflikt na Ukrainie

Odnośnie reakcji Ukrainy na inicjatywy pokojowe Stolicy Apostolskiej, Papież Franciszek odpowiedział, że ludzie Ukrainy są ludźmi męczennikami, którzy doświadczyli wielu prześladowań w czasach Stalina.

Kobiety w Kościele

Papież Franciszek podkreślił rolę kobiet w Kościele, mówiąc, że kobiety mają specjalny instynkt do sytuacji i są potrzebne w normalnej pracy Kościoła.

Wiara

Na pytanie, czy jego wiara kiedykolwiek osłabła, Papież odpowiedział, że choć nie stracił wiary, były chwile, gdy czuł się zagubiony i szukał wsparcia u Boga.

Maradona czy Messi?

Na koniec, na pytanie, którego z dwóch wielkich argentyńskich piłkarzy, Maradony czy Messiego, preferuje, Papież odpowiedział: “Powiem trzeci: Pelé”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy