niedziela, 5 maja, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Lopez Romero: Papież odwiedza Marsylię, by budować pokój bez granic

Kardynał Lopez Romero: Papież odwiedza Marsylię, by budować pokój bez granic

Marsylia w oczekiwaniu na przybycie Papieża Franciszka

Marsylia oczekuje na przybycie Papieża Franciszka na Spotkania Śródziemnomorskie. Kardynał arcybiskup Rabatu dzieli się swoimi nadziejami dotyczącymi pracy ekumenicznego zgromadzenia, które dąży do zjednoczenia ludzi w pokoju.

Spotkania Śródziemnomorskie: Droga do pokoju

Siedemdziesięciu biskupów śródziemnomorskich przybyło do południowo-francuskiego miasta Marsylia, aby wziąć udział w Spotkaniach Śródziemnomorskich. Dążą oni do odkrycia dróg do pokoju w obszarze otaczającym to, co starożytni Rzymianie nazywali Mare Nostrum, czyli “Nasze Morze”.

Rozmowa z Kardynałem Lopez Romero

Przed przybyciem Papieża Franciszka do Marsylii w piątek, Kardynał Cristobal Lopez Romero, arcybiskup Rabatu w Maroku, przewodniczył otwierającej Mszę dla biskupów w katedrze św. Marii Magdaleny w Marsylii. W wywiadzie dla Vatican News, Kardynał Lopez Romero wyraził swoje przemyślenia na temat Spotkań Śródziemnomorskich oraz planowanego udziału Papieża Franciszka w zakończającym wydarzeniu w sobotę.

Spotkania jako źródło nadziei

Biskupi CERNA (Regionalna Konferencja Biskupów Afryki Północnej) przedstawili wiernym list pasterski osiem lat temu zatytułowany “Słudzy Nadziei”. Te Spotkania mogą być źródłem nadziei. Pomogły nam one zdać sobie sprawę, że wszyscy należymy do basenu śródziemnomorskiego, pomimo naszych różnic.

Kluczowe słowa: pokój i jedność

Musimy rozważyć, że jesteśmy wszystkim bracmi, pracującymi dla wspólnego dobra, nie nacjonalistycznego dobra wspólnego, ale uniwersalnego dobra wspólnego. Dlaczego nie dążyć do stworzenia wspólnoty śródziemnomorskiej?

Kryzys migracyjny: Co może zrobić Kościół?

Pracujemy intensywnie nad tym zagadnieniem. Niedziela to Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców, a tegoroczny temat brzmi “Wolność do migracji, wolność pozostania”. Emigracja jest prawem człowieka, ale przed tym prawem do migracji każdy ma także prawo pozostać tam, gdzie się urodził i gdzie rozwijał swoje życie.

Pielgrzymka Papieża Franciszka po basenie śródziemnomorskim

Ta liczba jest już znacząca i niesie przesłanie. Oznacza to, że Papież dostrzega znaczenie tego basenu śródziemnomorskiego i jest do niego zaangażowany.

Ochrona chrześcijan i wolność religijna

Nie chodzi tylko o obronę praw katolików czy chrześcijan, ale o prawa każdego do wolności sumienia i wolności religijnej. Jako katolicy stanowimy tylko niewielką część ludzkości basenu śródziemnomorskiego.

Podobne wiadomości

Popularne tematy