sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież wyraża bliskość ofiarom burz i pożarów w Grecji i Włoszech

Papież wyraża bliskość ofiarom burz i pożarów w Grecji i Włoszech

Solidarność i duchowa bliskość

Papież Franciszek, w dwóch telegramach papieskich, wyraził swoją solidarność i duchową bliskość z obywatelami Grecji i Włoch, którzy borykają się z zniszczeniami spowodowanymi przez silne burze i rozległe pożary. Papież podziękował pracownikom służb ratunkowych, którzy przyszli im z pomocą.

Papież i kryzys klimatyczny

W swoim telegramie, wysłanym przez kardynała Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Watykanu, do biskupa Petrosa Stefànou, Prezydenta Konferencji Biskupów Grecji, Papież wyraził głębokie zaniepokojenie zagrażającymi życiu i rozległymi pożarami w różnych częściach Grecji, które spowodowały wiele szkód z powodu obecnej fali upałów dotykającej kraje południowej Europy.

Papież napisał również, że ma nadzieję, że “ryzyko dla naszego wspólnego domu, zaostrzone przez obecny kryzys klimatyczny, skłoni wszystkich ludzi do odnowienia swoich wysiłków na rzecz opieki nad darem stworzenia, ze względu na przyszłe pokolenia”.

Wezwanie do odważnych wysiłków

W swoim telegramie do Prezydenta Włoskiej Konferencji Episkopalnej, kardynała Matteo Zuppi, Papież przypomniał o silnych burzach i pożarach, które w ostatnich dniach spowodowały zniszczenia w częściach Włoch. Wyraził swoją bliskość wszystkim tym, którzy zostali dotknięci skrajnymi zjawiskami pogodowymi, które podkreślają potrzebę podjęcia “odważnych i dalekowzrocznych wysiłków” w celu sprostania wyzwaniom związanym ze zmianami klimatu i odpowiedzialnością za ochronę środowiska i opiekę nad naszym wspólnym domem.

Papież w swoim przekazie przekazanym przez kardynała Parolina modlił się, aby “Pan, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, przyniósł pocieszenie wszystkim cierpiącym wskutek tak poważnych katastrof”. Wyraził również swoje uznanie dla wszystkich, którzy udzielają pomocy, w szczególności strażaków, i udzielił swojego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Podobne wiadomości

Popularne tematy