sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek ogłasza Seul w Korei Południowej jako miejsce kolejnych Światowych Dni...

Papież Franciszek ogłasza Seul w Korei Południowej jako miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży

Na zakończenie Mszy Świętej z okazji Światowych Dni Młodzieży, Papież Franciszek wyraził głęboką wdzięczność dla każdej osoby, która przyczyniła się do realizacji tego “pełnego łaski wydarzenia” i ogłosił azjatycki kraj jako miejsce kolejnych ŚDM w 2027 roku.

Dziękczynienie i “Obrigado”

Przed ogłoszeniem, z niecierpliwością oczekiwanym, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Seulu w Korei Południowej, “przenosząc się z zachodniej krawędzi Europy na Daleki Wschód”, Papież Franciszek wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji WYD2023 w Lizbonie. Kluczową wartością przesłania Anioł Pański Papieża po Mszy Świętej kończącej Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie była wdzięczność.

Marzenie o pokoju

Papież Franciszek wyraził swoje ostatnie myśli dla wszystkich młodych ludzi, którzy nie mogli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, witając tych, którzy uczestniczyli w lokalnych wydarzeniach organizowanych przez diecezje i konferencje biskupie w różnych krajach świata.

Następne ŚDM w Korei Południowej

Zanim zakończył swoje przemówienie, Papież Franciszek zaprosił młodych ludzi “z całego świata” do Rzymu na Jubileusz i ogłosił Seul, Koreę Południową, jako miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w 2027 roku.

Podobne wiadomości

Popularne tematy