sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież o Wszystkich Świętych: jesteśmy powołani do świętości, daru i wspólnej podróży

Papież o Wszystkich Świętych: jesteśmy powołani do świętości, daru i wspólnej podróży

W uroczystość Wszystkich Świętych, Papież Franciszek mówi o powołaniu do świętości i jak jest to zarówno darem od Boga, jak i podróżą do przebycia razem z naszymi braćmi i siostrami oraz wszystkimi Świętymi, którzy są towarzyszami w drodze.

Dar świętości

Papież wyjaśnił, jak dar świętości przyszedł z naszym chrztem i musimy go pielęgnować, aby mógł rosnąć i przekształcać nasze życie. Święci zaczęli tak jak my, zauważył Papież, otrzymując ten sam dar, który otrzymaliśmy, i są naszymi przyjaciółmi, którzy są bardzo blisko nas, towarzysząc nam w naszej podróży.

Przyjmowanie świętości

Tak jak w przypadku każdego daru, kiedy decydujemy się go przyjąć i okazać wdzięczność, Papież wyjaśnił, kiedy przyjmujemy dar świętości od Boga, przejmujemy odpowiedzialność za utrzymanie i rozwijanie świętości, którą otrzymaliśmy.

Podróż w dobrym towarzystwie

„Świętość to także podróż, podróż do przebycia razem, pomagając sobie nawzajem, zjednoczeni z tymi doskonałymi towarzyszami, jakimi są Święci.”

Życie Świętych

Na zakończenie, Papież zachęcił wszystkich do poznania więcej o życiu Świętych i uczenia się od nich, jak stawić czoła własnym wyzwaniom w życiu. Zachęcił również do osobistej refleksji, przypominając, że otrzymując dar Ducha Świętego jesteśmy powołani do świętości i zawsze wspierani i pomagani w drodze. A Święci są blisko nas, możemy zwrócić się do nich w modlitwie, w komunii z nimi w naszej wdzięczności Bogu za wszystko, co nam dał i wieczne szczęście, do którego nas wzywa.

Podobne wiadomości

Popularne tematy