wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież: niech Maryja natchnie przywódców narodów do poszukiwania dróg pokoju

Papież: niech Maryja natchnie przywódców narodów do poszukiwania dróg pokoju

W świecie rozdartym przez wojny i cierpienie, Papież Franciszek wzywa wierzących do wspólnej modlitwy o pokój i pojednanie. Prosi Najświętszą Maryję Pannę, Królową Pokoju, aby dała pocieszenie, wskazówki i nadzieję matki, która widziała, jak jej dzieci doświadczały bólu i straty przez całą historię.

Modlitwa o Pokój

Podczas nabożeństwa w Bazylice Świętego Piotra, Papież podniósł swoją modlitwę, prosząc Matkę Bożą, aby spojrzała na nas: “Stajemy tutaj przed Tobą. Jesteś naszą Matką i znasz nasze zmagania i bóle.”

Królowa Pokoju

W tym ciemnym czasie, Papież modlił się, abyśmy powierzyli siebie i nasze problemy Jej macierzyńskiemu sercu, które zna nasze niepokoje i obawy.

Samotnie nie możemy odnieść sukcesu

Wzywając Ją jako źródło światła i nadziei, przypomniał, jak Maryja zawsze reagowała na próby, którym musiała stawić czoła, z czułością, miłością i akceptacją. Modlił się o Jej pomoc, aby “utrzymać nadzieję Wielkanocy przez noc smutku”.

Konsekracja Niepokalanemu Sercu Maryi

Powierzając i konsekrując siebie i wszystko, co posiadamy, Niepokalanemu Sercu Maryi, Papież powiedział: “Tobie konsekrujemy Kościół, aby w swoim świadectwie miłości Jezusa przed światem mógł być znakiem harmonii i narzędziem pokoju.”

Papież zakończył modlitwą, aby “iskierka światła rozświetliła ciemną noc konfliktu” i aby przywódcy narodów poszukiwali dróg pokoju.

Podobne wiadomości

Popularne tematy