sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek przybywa do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży

Papież Franciszek przybywa do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży

Rozpoczęcie 42. podróży apostolskiej

Papież Franciszek przybył do Lizbony, w Portugalii, rozpoczynając swoją 42. podróż apostolską za granicę z okazji Światowych Dni Młodzieży. Papież, żartując z dziennikarzy na pokładzie papieskiego lotu, stwierdził, że wróci do Rzymu “młodszy”.

Program na środę

Po przybyciu do Lizbony, Papież zostanie przywitany ceremonią powitalną. Następnie spotka się z prezydentem Republiki Marcelo Rebelo de Sousa w Pałacu Narodowym w Belèm. Po lunchu Papież ma jeszcze dwa spotkania przed powrotem do Nuncjatury Apostolskiej, gdzie będzie mieszkał podczas swojego pobytu w Portugalii.

Druga wizyta Papieża w Portugalii

To będzie druga wizyta Papieża Franciszka w Portugalii od początku jego pontyfikatu. W sobotę, po raz drugi jako Papież, odwiedzi miejsce pielgrzymkowe Matki Bożej, do którego co roku przybywają miliony pielgrzymów. Papież odwiedził to miejsce 12-13 maja 2017 roku, z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Cova da Iria.

Program podróży apostolskiej Papieża Franciszka do Portugalii

Podróż apostolska Papieża Franciszka do Portugalii rozpocznie się w środę, 2 sierpnia. Papież spotka się z prezydentem Republiki Marcelo Rebelo de Sousa w Pałacu Narodowym w Belèm. W czwartek rano Papież spotka się ze studentami na terenie Universidade Catòlica Portuguesa. W piątek, 4 sierpnia, Papież przewodniczyć będzie Drogą Krzyżową z młodzieżą w Parku Edwarda VII. W sobotę, 5 sierpnia, Papież odwiedzi Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W niedzielę, 6 sierpnia, Papież odprawi Mszę Świętą kończącą Światowe Dni Młodzieży w Parku Tejo.

Podobne wiadomości

Popularne tematy