piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież na Spotkaniu w Rimini: Przyjaźń społeczna jako antidotum na wojnę i...

Papież na Spotkaniu w Rimini: Przyjaźń społeczna jako antidotum na wojnę i konflikt

Papież Franciszek zachęca uczestników 44. Spotkania Przyjaźni Między Ludźmi do zbliżenia się do innych na wzór Jezusa i pomocy w ich spotkaniu z Bogiem, zwłaszcza w trudnych czasach.

Spotkanie w Rimini – coroczne wydarzenie

Od 1980 roku w północno-włoskim nadmorskim mieście Rimini odbywa się corocznie Spotkanie Przyjaźni Między Ludźmi. Tegoroczne hasło brzmi: “Istnienie ludzkie to niewyczerpana przyjaźń”. Organizowane przez Ruch Wspólnota i Wyzwolenie, przyciąga wielu wiernych, którzy mają okazję słuchać wybitnych osobistości dyskutujących na kluczowe tematy.

Wojny i podziały

Papież Franciszek w swoim przesłaniu do uczestników spotkania podkreślił, że odbywa się ono w czasach, gdy “wojny i podziały sieją w sercach niechęć i strach”. Zwrócił uwagę na to, jak “globalna i wszechobecna komunikacja” sprawia, że różnice stają się symptomami wrogości.

Nikt nie zostanie zbawiony sam

Papież zauważył, że “człowiek nie jest w stanie samemu uciec przed tą sytuacją”. Mówił: “Ludzkość zawsze to doświadczała: nikt nie zostanie zbawiony sam”. Wskazał na inicjatywę Boga, który wysłał swojego Syna jako przyjaciela.

Wartość prawdziwej przyjaźni

Zwracając się do młodzieży, Ojciec Święty podkreślił wartość prawdziwej przyjaźni, która poszerza serce. Mówił: “Wierni przyjaciele są odbiciem miłości Pana, Jego pocieszenia i obecności pełnej miłości”.

Promowanie kultury spotkania

Papież Franciszek wyraził nadzieję, że Spotkanie Przyjaźni Między Ludźmi będzie nadal promować kulturę spotkania, otwartą na wszystkich, w której nikt nie jest wykluczony. Wyraził pragnienie, aby spotkanie promowało przyjaźń społeczną i udzielił swojego Apostolskiego Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania w Rimini.

Podobne wiadomości

Popularne tematy