piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek odmówi Anioł Pański ze swojej rezydencji ze wględu na stan...

Papież Franciszek odmówi Anioł Pański ze swojej rezydencji ze wględu na stan zdrowia

Poprawa stanu zdrowia papieża Franciszka

Papież Franciszek, który niedawno zmagał się z zapaleniem płuc, wykazuje znaczącą poprawę zdrowia. Jak poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, stan zdrowia papieża jest “poprawiający się”. Franciszek nie ma już gorączki i kontynuuje przepisaną terapię antybiotykową.

Zmiany w harmonogramie papieża

Z powodu choroby, papież Franciszek musiał dokonać istotnych zmian w swoim harmonogramie. Najbardziej znaczącą z nich była konieczność odwołania jego apostolskiej podróży do Dubaju na szczyt COP28. W jego imieniu, przemówienie do delegatów na szczycie klimatycznym w Dubaju wygłosił kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin.

Modlitwa Anioł Pański z Casa Santa Marta

W związku z koniecznością unikania zmian temperatur, papież Franciszek odmówi Anioł Pański z połączenia z Casa Santa Marta. Modlitwa będzie transmitowana na żywo w telewizji oraz na ekranach na Placu Świętego Piotra przez Vatican Media. Będzie również dostępna do streamingu na stronie Vatican News. W poprzednią niedzielę papież również odmówił Anioł Pański w podobny sposób, siedząc obok ks. Paolo Braida, urzędnika Sekretariatu Stanu, który odczytał medytację, apele i pozdrowienia w imieniu papieża.

Znaczenie modlitwy i wsparcia wiernych

Poprawa zdrowia papieża Franciszka jest ważnym wydarzeniem dla wiernych na całym świecie. Jego zdolność do kontynuowania modlitwy Anioł Pański, nawet w trudnych warunkach zdrowotnych, podkreśla jego oddanie i duchową siłę. Wierni na całym świecie z pewnością będą łączyć się w modlitwie, oferując wsparcie i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla papieża.

Papież Franciszek, mimo niedawnych wyzwań zdrowotnych, kontynuuje swoją duchową misję, dostosowując się do okoliczności. Jego wytrwałość i zaangażowanie w modlitwę są inspiracją dla wielu. Poprawa jego stanu zdrowia i plany dotyczące przyszłych działań będą uważnie obserwowane przez wiernych na całym świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy