sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaArcybiskup Gallagher odwiedza Australię z okazji 50-lecia stosunków dyplomatycznych

Arcybiskup Gallagher odwiedza Australię z okazji 50-lecia stosunków dyplomatycznych

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Australią. Arcybiskup Paul Richard Gallagher, Sekretarz Watykanu ds. Stosunków z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi, wyrusza w sobotę z wizytą do Australii, aby uczcić to ważne wydarzenie.

Program sześciodniowej wizyty

Arcybiskup Gallagher rozpoczyna swoją wizytę od odprawienia Mszy Świętej w Katedrze św. Marii w Sydney w niedzielę. W poniedziałek ma zamiar pozostać w Sydney, aby prowadzić kurs na Australijskim Uniwersytecie Katolickim, spotkać się z Australijską Konferencją Biskupów Katolickich oraz odbyć spotkanie z Radą Kościołów Wschodnich Australii.

We wtorek Arcybiskup Gallagher udaje się do stolicy, Canberry, gdzie zostanie przyjęty w Nuncjaturze Apostolskiej. W środę w jego programie znajduje się spotkanie z Donem Farrellem, Ministrem Handlu, Turystyki i Inwestycji oraz z Davidem Hurleyem, Gubernatorem Generalnym Australii.

W czwartek Arcybiskup Gallagher udaje się do Melbourne na spotkanie z Społecznością Aborygeńską oraz Mszę Świętą z miejscowym duchowieństwem w Katedrze św. Patryka. W piątek spotyka się z Ministrem Spraw Zagranicznych Penny Wong, a następnie prowadzi kurs na Uniwersytecie Notre Dame w Perth.

Celebrowanie silnych więzi dyplomatycznych

Około 20 procent ludności Australii zidentyfikowało się jako katolicy w spisie ludności z 2021 roku. Według Archidiecezji Melbourne, celem wizyty Arcybiskupa Gallaghera jest uznanie silnych więzi między Stolicą Apostolską a Australią, a także wkładu Kościoła Katolickiego w kwestie krajowe i międzynarodowe, zwłaszcza w dążeniu do pokoju i dialogu w strefach konfliktów.

Podobne wiadomości

Popularne tematy