wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaPolskaGdańskZnamy termin otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku!

Znamy termin otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku!

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Jest to wydarzenie, które przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów, pragnących poczuć magię świąt w jednym z najpiękniejszych miast Polski.

Gdański Jarmark wśród najlepszych w Europie

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, a zdaniem wielu, także i w całej Europie. Co roku przyciąga tłumy chętnych do zakupu świątecznych prezentów, smakowania regionalnych przysmaków czy podziwiania pięknie ozdobionych straganów.

Nagroda dla Gdańskiego Jarmarku

Plebiscyt European Best Christmas Markets 2023 przyznał zeszłorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku drugą lokatę. To ogromne wyróżnienie, które potwierdza, że Gdańsk jest jednym z najważniejszych miejsc na świątecznej mapie Europy. Aż 48 tysięcy internautów oddało głos na gdańskie wydarzenie, co świadczy o jego ogromnej popularności.

Konkurencja dla Gdańska

Choć Gdańsk zdobył drugie miejsce, to jednak wyprzedził takie jarmarki jak te w Krajowej (Rumunia), Wiedniu (Austria) czy Montbeliard (Francja). Jedynym jarmarkiem, który okazał się piękniejszy, był węgierski jarmark z Budapesztu.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy to wyjątkowe wydarzenie, które każdego roku przyciąga tłumy. Jego drugie miejsce w plebiscycie European Best Christmas Markets 2023 to potwierdzenie, że warto tam być i poczuć świąteczną atmosferę. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję i mamy nadzieję, że będzie równie magiczna, co poprzednie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy