sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Chinach

Papież Franciszek modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Chinach

Papież Franciszek wyraził swoją bliskość i modlitwę dla ludzi z chińskich prowincji Gansu i Qinghai, które nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 w poniedziałek. Wypowiedź ta padła podczas środowej Audiencji Generalnej, gdzie Papież skierował swoje myśli do ofiar i poszkodowanych w wyniku tego niszczycielskiego zdarzenia.

Tragiczne skutki trzęsienia ziemi

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce tuż przed północą w poniedziałek, spowodowało śmierć co najmniej 130 osób. Oprócz ofiar śmiertelnych i zaginionych, ponad 700 osób zostało rannych, a infrastruktura drogowa oraz linie komunikacyjne i energetyczne w prowincjach Gansu i Qinghai zostały zniszczone. Ratownicy przeszukiwali gruzy w poszukiwaniu ocalałych, a osoby, które straciły dach nad głową, były zmuszone spędzić zimną noc w namiotach na szybko zorganizowanych miejscach ewakuacji.

Papież Franciszek i jego słowa wsparcia

Papież Franciszek, wyrażając swoją bliskość, powiedział: „Jestem blisko z uczuciem i modlitwą dla cierpiących ludzi”. Zachęcił także służby ratownicze i wezwał błogosławieństwo Wszechmogącego, aby przyniósł pocieszenie i ulgę w ich smutku. Jego słowa były wyrazem głębokiej empatii i wsparcia dla wszystkich dotkniętych tragedią.

Region narażony na trzęsienia ziemi

Region, w którym doszło do trzęsienia ziemi, jest odległy i górzysty, znajdujący się w centralnej części Chin, choć często określany jako północno-zachodni ze względu na swoje położenie na północno-zachodnim krańcu bardziej zaludnionych równin Chin. Trzęsienia ziemi są stosunkowo częste w tym regionie, który wznosi się, tworząc wschodnią krawędź Wyżyny Tybetańskiej.

Podobne wiadomości

Popularne tematy