wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaPolskaGrodzisk MazowieckiZatrzymanie seryjnego złodzieja grasującego w kościołach Mazowsza

Zatrzymanie seryjnego złodzieja grasującego w kościołach Mazowsza

W ostatnich dniach na Mazowszu doszło do serii kradzieży w kościołach. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim zatrzymali 47-latka podejrzanego o te przestępstwa.

Zatrzymanie podejrzanego

Policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniami do kościelnych puszek i skarbonek. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Pierwsze zgłoszenie

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży skarbonki z pieniędzmi z kościoła w Książenicach. Po kilku dniach dotarła do nich informacja o kolejnym włamaniu do kościoła w Milanówku i kradzieży pieniędzy z trzech skrzynek na datki.

Śledztwo i zatrzymanie

Policjanci zbierali informacje o osobach, które mogły dokonać tych przestępstw. Po analizie zgromadzonych danych wytypowali podejrzanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Niedługo potem zatrzymali 47-latka.

Kolejne przestępstwa

Okazało się, że ten sam mężczyzna mógł dokonać kradzieży z włamaniem do puszek w jednym z grodziskich kościołów oraz po włamaniu do kościoła w Tarczynie próbował zabrać pieniądze z kasetki.

Konsekwencje dla złodzieja

Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Był wcześniej karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Seryjne kradzieże w kościołach na Mazowszu wstrząsnęły lokalną społecznością. Dzięki skutecznemu działaniu policji udało się zatrzymać podejrzanego, który teraz stanie przed sądem.

Podobne wiadomości

Popularne tematy