poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaReligiaWybór migracji lub pozostania to podstawowe prawo człowieka

Wybór migracji lub pozostania to podstawowe prawo człowieka

Papież Franciszek podkreśla znaczenie wolności wyboru pozostania w swoim kraju lub opuszczenia go, a także bycia mile widzianym wszędzie, dokąd się udajemy.

Modlitwa Anioł Pański 24 września

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański 24 września, Papież Franciszek uczcił Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, podkreślając podstawowe znaczenie prawa do wyboru migracji lub pozostania w swojej ojczyźnie. Temat tegorocznych obchodów, “Wolność wyboru migracji lub pozostania”, podkreśla krytyczną potrzebę, aby migracja była dobrowolnym i godnym wyborem, a nie desperacką koniecznością.

Podstawowe prawo człowieka do migracji

Papież Franciszek zauważył, że “prawo do migracji, podstawowe prawo człowieka, dla wielu stało się obowiązkiem podyktowanym tragicznymi okolicznościami”. Podkreślił, że powinno istnieć równie ważne prawo do niewyjeżdżania, potwierdzając prawo jednostek do pozostawania na swojej ziemi, ciesząc się życiem w godności i spełnieniu.

Echo z Marsylii

Ojciec Święty zauważył, że to wezwanie znajduje odzwierciedlenie w niedawnych “Rencontres Méditerranéennes” (Spotkaniach Śródziemnomorskich) odbywających się w Marsylii. Papież Franciszek uczestniczył w zakończeniu tego spotkania podczas swojej podróży do południowo-francuskiego miasta, od 22 do 23 września.

Podczas udziału w Rencontres Méditerranéennes, Papież Franciszek prowadził szerokie dyskusje i dialogi skoncentrowane wokół wyzwań i możliwości stawianych przez migrację, zwłaszcza w regionie śródziemnomorskim. “Morze Śródziemne było historycznie tyglem kultur i cywilizacji”, podkreślił Papież Franciszek podczas konferencji.

Duch empatii i jedności

“W tych trudnych czasach”, powiedział Papież Franciszek podczas swojej wizyty, “przyjmijmy ducha empatii i jedności, witając tych, którzy szukają schronienia z otwartymi sercami i umysłami.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy