wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaWiara w cieniu Krzyża - refleksje Kardynała Bo

Wiara w cieniu Krzyża – refleksje Kardynała Bo

W czasach, gdy wiara jest wystawiana na próbę, Kardynał Charles Maung Bo z Yangon przypomina nam o niezłomności chrześcijan w Myanmarze i na całym kontynencie azjatyckim.

Wiara jako latarnia w ciemności

“Wiara rzuca światło na ścieżkę przez najciemniejsze i najbardziej burzliwe chwile życia, pozwalając nam dostrzec łaskę Bożą przenikającą cienie.” – to słowa Kardynała, które podkreślają moc wiary w trudnych czasach.

Exodus Chrześcijan w Myanmarze

Kardynał Bo zauważył, że chrześcijanie w Myanmarze “są na exodusie”, mimo niewyobrażalnych trudności, zachowują swoją wiarę i skupiają wzrok na Krzyżu. “Nasz lud jest na wygnaniu. Domy zniknęły, a kościoły poniosły ciężar okrucieństwa, a Droga Krzyżowa jest bolesną rzeczywistością w wielu częściach Azji.”

Synodalna podróż nadziei

Kardynał podkreślił, że nasza synodalna podróż nie jest zaprogramowaną odprawą kosmiczną z ustalonymi równaniami matematycznymi. “Kiedy Bóg nas wzywa, staje się naszym przewodnikiem, naszą mapą drogową i towarzyszem.”

Wyzwania dla Azji

Prezydent Konferencji Biskupów Azjatyckich podkreślił, że biskupi Azji są “ostro świadomi” szkód środowiskowych wyrządzonych w naszym regionie z powodu katastrof spowodowanych zmianami klimatu.

Wnioski i modlitwa

Kardynał Bo zakończył swoją homilię, mówiąc, że w imieniu ludu Azji, “życzymy każdemu z was błogosławionej i inspirującej podróży w przód.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy