sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPolskaWdzięczność papieża dla Polski: wsparcie Kościoła na Wschodzie

Wdzięczność papieża dla Polski: wsparcie Kościoła na Wschodzie

Papież Franciszek wyraził swoją wdzięczność wobec narodu polskiego za ich nieustające wsparcie dla Ukrainy, kraju dotkniętego trudnościami i cierpieniem. Jego słowa padły podczas środowej audiencji, która miała miejsce w kontekście Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, obchodzonego w drugą niedzielę Adwentu.

Spotkanie z polskimi pielgrzymami

Spotkanie z pielgrzymami odbyło się w watykańskiej auli Pawła VI. Wśród obecnych znalazła się liczna grupa Polaków, w tym artyści, którzy mieli zagrać wieczorem w Rzymie koncert dziękczynny za beatyfikację Rodziny Ulmów.

Papież Franciszek i Polacy

Papież Franciszek, zwracając się do polskich pielgrzymów, szczególnie podkreślił rolę artystów uczestniczących w koncercie “Psalmy pokoju i dziękczynienia”, upamiętniającym beatyfikację rodziny Ulmów. W swoim przesłaniu Papież podziękował wszystkim Polakom za ich modlitwy i materialne wsparcie Kościoła, zwłaszcza na terenie cierpiącej Ukrainy.

Dzień modlitwy i pomocy materialnej

W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jest to okazja, by przypomnieć sobie o potrzebach Kościoła w regionach dotkniętych konfliktem i trudnościami, a także o znaczeniu solidarności i wsparcia.

Błogosławieństwo i podziękowanie

Papież Franciszek, wyrażając swoje błogosławieństwo, podkreślił wdzięczność za modlitwę i ofiary składane na rzecz Kościoła na Wschodzie. Jego słowa stanowią potwierdzenie głębokiej więzi między Watykanem a Polską, a także uznania dla polskiego zaangażowania w pomoc potrzebującym.

Papież Franciszek, swoim przesłaniem i błogosławieństwem, przypomina o znaczeniu międzynarodowej solidarności i wsparcia dla tych, którzy cierpią. Jego słowa są wyrazem uznania dla polskiego narodu, który nieustannie okazuje swoje wsparcie dla Kościoła i ludzi na Wschodzie, zwłaszcza w Ukrainie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy