wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaUkraiński Kościół Greckokatolicki kończy Święty Synod w Rzymie

Ukraiński Kościół Greckokatolicki kończy Święty Synod w Rzymie

Ukraiński Kościół Greckokatolicki zakończył swój Święty Synod, a Arcybiskup Większy Sviatoslav Shevchuk wyraził wdzięczność dla Papieża Franciszka za jego bliskość do ludu Ukrainy i podzielił się refleksjami na temat duszpasterskiej opieki Kościoła nad ludźmi zranionymi w wojnie.

Spotkanie z Papieżem Franciszkiem

Biskupi Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zakończyli swój coroczny Święty Synod w Rzymie, który obejmował audiencję u Papieża Franciszka. Arcybiskup Sviatoslav Shevchuk podkreślił, że “Ojciec Święty jest z nami” i wyraził podziw dla pokory Papieża Franciszka. Podczas spotkania Papież dał możliwość każdemu z 45 biskupów, aby wypowiedzieli się w imieniu prostych, zranionych i rozczarowanych ludzi Ukrainy.

Refleksje na temat Synodu

Głównym celem Synodu była duszpasterska opieka nad ludźmi zranionymi w rosyjskiej wojnie na Ukrainie. Arcybiskup Shevchuk podkreślił, że Kościół musi zmienić swoje metody i lepiej zrozumieć potrzeby ludzi, zwłaszcza tych, którzy doznali fizycznych i duchowych ran.

Oczekiwania wobec wizyty Kardynała Zuppi w Chinach

Arcybiskup Shevchuk wyraził nadzieję, że wizyta Kardynała Zuppi w Chinach będzie krokiem w kierunku autentycznego, sprawiedliwego i trwałego pokoju.

Sytuacja w Ukrainie

Mówiąc o sytuacji w kraju, Arcybiskup Shevchuk podkreślił, że w tak dramatycznych okolicznościach wszyscy – katolicy, protestanci, prawosławni, żydzi, muzułmanie – uczą się rozróżniać, co jest dla nich najważniejsze. Dodał, że źródłem jego osobistej wytrwałości jest wiara i bycie wiernym Panu Jezusowi Chrystusowi.

Podobne wiadomości

Popularne tematy