piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież podczas Anioł Pański: Pan nie może nam się oprzeć, gdy się...

Papież podczas Anioł Pański: Pan nie może nam się oprzeć, gdy się do Niego modlimy

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek podkreślił, że Jezus nie może się nam oprzeć, gdy z uporem zwracamy się do Niego w modlitwie. Zachęca nas również do pielęgnowania naszej osobistej relacji z Chrystusem.

Konkretność wiary

Konkretność wiary polega na naszej osobistej relacji z Panem i uświadamianiu sobie, że nie może się nam oprzeć, gdy do Niego się modlimy. Papież Franciszek podczas swojego przemówienia w Anioł Pański w niedzielę w południe podkreślił te myśli. Zwracając się do tysięcy wiernych na palącym słońcem placu św. Piotra, Papież powiedział, że Bóg jest poruszony, gdy zwracamy się do Niego i ufamy Mu, nawet jeśli możemy być “trochę natarczywi” w naszych prośbach.

Spotkanie z kobieta kananejską

Przed odmówieniem modlitwy w południe, przemówienie Ojca Świętego przypomniało o dzisiejszym czytaniu Ewangelii według św. Mateusza. Opowiada ono o spotkaniu Jezusa z kobietą kananejską poza terytorium Izraela. Kobieta ta z takim uporem i wielką wiarą wzywała Pana, aby uzdrowił jej córkę, która była dręczona przez demona. W odpowiedzi na jej nieugiętą wiarę, Pan powiedział jej: “Niech ci się stanie według twej woli”. Jej córka została natychmiast uzdrowiona.

Jezus nie opiera się naszym modlitwom

Papież zauważył, że zmiana zachowania Jezusa była interesująca. Słysząc śmiałą modlitwę kobiety i stawiając czoła jej konkretnemu przypadkowi, stał się jeszcze bardziej współczujący. “Takim jest Bóg. On jest miłością”, powiedział Papież.

Szczery dialog z Chrystusem

Ojciec Święty analizował istotę wiary kobiety. “Nie ma ona bogactwa pojęć, ale czynów”, powiedział. Kobieta kananejska zbliżyła się, pokłoniła się, nalegała, wzięła udział w szczerym dialogu z Jezusem i pokonała wszelkie przeszkody, tylko po to, aby z Nim rozmawiać.

Jaką mam wiarę?

W świetle tego wszystkiego, Ojciec Święty powiedział, że powinniśmy zadać sobie kilka pytań. Zastanawiając się nad zmianą w Jezusie, zasugerował, abyśmy zastanowili się: “Czy potrafię zmienić zdanie? Czy potrafię być wyrozumiałym i pełnym współczucia, czy pozostaję sztywny w moim stanowisku?” Zachęcił wiernych, aby zastanowili się, czy w ich sercach jest jakaś sztywność.

Papież Franciszek zakończył modlitwą, aby Matka Boża uczyniła nas “otwartymi na dobro” i “konkretnymi w wierze”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy