sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaTroska duszpasterska wiernych na czele agendy Synodu Ukraińskiego Kościóła Greckokatolickiego

Troska duszpasterska wiernych na czele agendy Synodu Ukraińskiego Kościóła Greckokatolickiego

Biskup Kenneth Nowakowski z Eparchii Świętej Rodziny w Londynie podkreślił, że Święty Synod Biskupów Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego koncentruje się na zapewnieniu opieki duszpasterskiej dla Ukraińców w kraju i za granicą w obliczu trwającej wojny Rosji z Ukrainą.

Spotkanie biskupów w Rzymie

Biskupi Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego spotkali się w Rzymie na swoim corocznym Świętym Synodzie. Synod skupia wszystkich biskupów Ukraińskiego Kościóła Greckokatolickiego wraz z Ojcem i Głową Kościoła, Arcybiskupem Większym Sławomirem Szewczukiem.

Wywiad z Biskupem Kennethem Nowakowskim

W wywiadzie dla Vatican News, biskup Kenneth Nowakowski wyjaśnił, że głównym celem Synodu jest troska duszpasterska o Ukraińców na całym świecie, zwłaszcza w Ukrainie i tych, którzy przybyli do Europy Zachodniej w wyniku pełnej inwazji Rosji na Ukrainę w 2024 roku.

Działania Ukraińskiego Kościóła Greckokatolickiego na rzecz Ukrainy

Biskup omówił wysiłki Ukraińskiego Kościóła Greckokatolickiego w zakresie dzielenia się historią Ukrainy z resztą świata oraz pracę kościoła na rzecz diaspory ukraińskiej w pomocy Ukraińcom uciekającym przed wojną.

Apel o pokój

Odpowiadając na pytanie o to, jak Kościół uniwersalny może pomóc ludziom i narodowi Ukrainy w czasie wojny, biskup Kenneth podkreślił potrzebę modlitwy i budowania pokoju w rodzinach i lokalnych społecznościach.

Biskup Kenneth Nowakowski podkreślił znaczenie troski duszpasterskiej dla wiernych ukraińskich w obliczu trwającej wojny. W wywiadzie dla Vatican News omówił działania Ukraińskiego Kościóła Greckokatolickiego na rzecz Ukrainy i apelował o modlitwę i pokój.

Podobne wiadomości

Popularne tematy