wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaOdezwa Papieża Franciszka w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie

Odezwa Papieża Franciszka w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie

Po odnowionym apelu Papieża Franciszka o zawieszenie broni w wojnie między Izraelem a Hamasem, Kustosz Ziemi Świętej podkreśla moc modlitwy o pokój i wzywa przywódców światowych do uwzględnienia próśb Papieża.

Apel Papieża

Ojciec Francesco Patton, Kustosz Ziemi Świętej, wyraził swoje uznanie dla najnowszego apelu Papieża o pokój, wypowiedzianego podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę. “W imię Boga, błagam was, abyście zatrzymali się: zaprzestali ognia!” – zaapelował Papież. “Mam nadzieję, że zostaną podjęte kroki, aby uniknąć jakiejkolwiek eskalacji konfliktu”.

Wrażliwość dzieci na cierpienie

O. Patton, który na żywo słuchał transmisji Anioł Pański, powiedział Vatican News, że ma nadzieję, że apel Papieża “dotknie sumień” przywódców światowych. Mówił o wydarzeniu w Jerozolimie, gdzie dzieci modliły się o pokój. Izraelczycy i Palestyńczycy, chrześcijanie i muzułmanie, modlili się razem w szkole Terra Sancta w Jerozolimie o pokój.

Mroczna przyszłość

O. Patton odniósł się również do ogromnej tragedii tych, którzy stracili życie, zwracając uwagę na “początek”, odnosząc się do 7 października, kiedy doszło do straszliwej rzezi izraelskich cywilów mieszkających wokół Strefy Gazy. Teraz w Gazie jest blisko 10 000 ofiar śmiertelnych, z czego prawie połowa to dzieci.

Wiadomości z katolickiej parafii w Gazie

Około 700 osób wciąż znajduje schronienie w katolickiej parafii Świętej Rodziny w Gazie. O. Patton powiedział, że najnowsze informacje, które otrzymał, dotyczyły “głośnych eksplozji, które uderzyły w pobliżu” terenu kościoła.

O. Patton zakończył wywiad, przypominając o filmie wykonanym przez dzieci z parafii w Gazie, w którym zapraszały dzieci spotykające się z Papieżem w poniedziałek do modlitwy o pokój. Powiedział, że film dzieci pokazuje “stronę chrześcijańskiej nadziei”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy