piątek, 6 grudnia, 2024
Strona głównaReligiaArcybiskup Gallagher w Korei Południowej z okazji 60-lecia stosunków dyplomatycznych

Arcybiskup Gallagher w Korei Południowej z okazji 60-lecia stosunków dyplomatycznych

Arcybiskup Paul Richard Gallagher, Sekretarz ds. Stosunków z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi, odwiedza Koreę Południową w dniach 20-23 listopada. Wizyta ta ma miejsce z okazji 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Koreą Południową.

Znaczenie wizyty

Podczas swojej wizyty, Arcybiskup Gallagher spotka się z koreańskim Premierem oraz Wiceministrem Spraw Zagranicznych. Wizyta ta podkreśla uwagę Kościoła na kontynent azjatycki, który jest kluczowy dla znalezienia nowych dróg pokoju w świecie rozdartym wojnami bratobójczymi.

Symposium na cześć rocznicy

Arcybiskup weźmie udział w sympozjum zorganizowanym z okazji rocznicy. Temat sympozjum, wskazany przez Papieża Franciszka podczas jego wizyty w Seulu w sierpniu 2014 roku, brzmi: “Być strażnikami pamięci i strażnikami nadziei”.

Spotkania i uroczystości religijne

Wśród różnych spotkań religijnych, Arcybiskup odprawi Mszę w Sanktuarium Seosomun, upamiętniającym wczesnych męczenników koreańskich. Sto trzech koreańskich męczenników zostało kanonizowanych na tym miejscu przez św. Jana Pawła II 6 maja 1984 roku.

Znaczenie stosunków dyplomatycznych

Wizyta ta ma być konkretnym znakiem kontynuacji drogi przebytej przez 60 lat stosunków dyplomatycznych, z odwagą do wytyczania nowych dróg pokoju, zgodnie z prośbą Papieża Franciszka. Podczas spotkania z grupą wiernych koreańskich 16 września, Ojciec Święty powiedział: “Chciałbym was zaprosić do ponownego odkrycia waszego powołania jako ‘apostołów pokoju’ we wszystkich sferach życia… to bodziec, aby stać się towarzyszami drogi i świadkami pojednania; to wiarygodne świadectwo, że przyszłość buduje się nie gwałtowną siłą broni, ale delikatną siłą bliskości”.

Wizyta Arcybiskupa Gallaghera w Korei Południowej jest ważnym momentem w historii stosunków między Stolicą Apostolską a Koreą Południową. Podkreśla ona długotrwałe zaangażowanie Kościoła w budowanie pokoju i dialogu na arenie międzynarodowej, szczególnie w kontekście azjatyckim.

Podobne wiadomości

Popularne tematy