wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaTemat na Światowy Dzień Komunikacji 2024 - sztuczna inteligencja

Temat na Światowy Dzień Komunikacji 2024 – sztuczna inteligencja

Papież Franciszek wybrał temat „Sztuczna inteligencja i mądrość serca: dla w pełni ludzkiej komunikacji” na Światowy Dzień Komunikacji 2024.

Wybór Papieża Franciszka

„Sztuczna inteligencja i mądrość serca: dla w pełni ludzkiej komunikacji” to temat wybrany przez Papieża Franciszka na 58. Światowy Dzień Komunikacji, który odbędzie się w 2024 roku.

Notatka z Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w swoim komunikacie zwróciło uwagę, że „Ewolucja systemów sztucznej inteligencji sprawia, że komunikacja poprzez i z maszynami staje się coraz bardziej naturalna, tak że coraz trudniej odróżnić obliczenia od myśli oraz język produkowany przez maszynę od tego generowanego przez ludzi”.

Wyzwania sztucznej inteligencji

Kontynuując oświadczenie: „Jak wszystkie rewolucje, ta oparta na sztucznej inteligencji również stawia nowe wyzwania, aby zapewnić, że maszyny nie przyczyniają się do systemu dezinformacji na dużą skalę i nie zwiększają samotności tych, którzy już są sami, pozbawiając nas ciepła, które może dostarczyć tylko komunikacja między ludźmi. Ważne jest, aby kierować sztuczną inteligencją i algorytmami, tak aby w każdym człowieku była odpowiedzialna świadomość korzystania i rozwijania tych różnych form komunikacji, które idą w parze z mediami społecznościowymi i Internetem. Konieczne jest, aby komunikacja była ukierunkowana na pełniejsze życie osoby ludzkiej”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy