poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaNadzieja w ciemnych czasach - orędzie Papieża Franciszka na Światowych Dniem Młodzieży

Nadzieja w ciemnych czasach – orędzie Papieża Franciszka na Światowych Dniem Młodzieży

Wyzwanie utrzymania nadziei w świecie kryzysów

W obliczu rosnących globalnych kryzysów, Papież Franciszek w swoim liście przed 38. diecezjalnym Światowym Dniem Młodzieży, opisuje młodość jako czas “nadziei i marzeń”. Jednakże, zauważa, że w obecnym świecie pełnym konfliktów, wielu ludzi, w tym młodych, traci poczucie nadziei.

Główne punkty orędzia

Papież Franciszek podkreśla, że młodość jest okresem pełnym nadziei i marzeń, wzbogaconym przez piękno stworzenia Bożego i relacje międzyludzkie. “Młodość to czas pełen nadziei i marzeń, pobudzanych przez wiele pięknych rzeczy, które wzbogacają nasze życie: wspaniałość stworzenia Bożego, nasze relacje z przyjaciółmi i bliskimi… i wiele innych rzeczy,” mówi Papież.

Papież wyjaśnia, że chrześcijańska nadzieja to nie tylko optymizm, ale pewność oparta na miłości i wierze w to, że Bóg nigdy nas nie opuszcza. “Chrześcijańska nadzieja to nie łatwy optymizm, nie placebo dla łatwowiernych: to pewność, zakorzeniona w miłości i wierze, że Bóg nigdy nas nie opuszcza i pozostaje wierny swojej obietnicy: ‘Choćbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną’.”

Papież zachęca do dzielenia się radością i nadzieją z innymi, zwłaszcza z tymi, którzy mogą wydawać się szczęśliwi na zewnątrz, ale wewnątrz płaczą z braku nadziei. “Nie możemy zachować naszej chrześcijańskiej nadziei dla siebie, jak ciepłe uczucie. Jest ona przeznaczona dla wszystkich.”

Apel o solidarność i wspólnotę

W swoim orędziu, Papież Franciszek apeluje o budowanie wspólnoty i solidarności w przeciwieństwie do obojętności i indywidualizmu. Podkreśla, że nadzieja rośnie, gdy jest dzielona, a chrześcijańska radość i nadzieja są przeznaczone dla wszystkich, bez wyjątku.

Podobne wiadomości

Popularne tematy