sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPolskaKrakówSkandal finansowy w sercu Krakowa: tajemnice Parafii Mariackiej

Skandal finansowy w sercu Krakowa: tajemnice Parafii Mariackiej

W świetle krakowskiego Kościoła Mariackiego rozgrywa się historia, która mogłaby być scenariuszem filmowym. Tajemnicze transakcje, luksusowe samochody i ukryte miliony w gotówce rzucają cień na jedną z najbogatszych parafii w Polsce.

Tajemniczy milion i kontrola finansowa

Na początku grudnia 2022 roku, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnił dokumenty wskazujące na poważne nieprawidłowości finansowe w Parafii Mariackiej w Krakowie. Kontrola przeprowadzona przez kurialną komisję odkryła ukryty milion złotych w gotówce, który nie został uwzględniony w oficjalnych sprawozdaniach finansowych parafii.

Luksusowe auto i niejasne transakcje

W marcu 2018 roku, parafia zakupiła luksusowe Audi Q5 za ponad 208 tysięcy złotych. Co zaskakujące, samochód ten został sprzedany proboszczowi, księdzu Dariuszowi Rasiowi, po znacznie zaniżonej cenie, co budzi poważne wątpliwości co do prawidłowości tej transakcji.

Zarzuty i konsekwencje

Arcybiskup Marek Jędraszewski, po zapoznaniu się z wynikami kontroli, wezwał księdza Rasia do ustąpienia ze stanowiska i wzięcia odpowiedzialności za popełnione uchybienia. Mimo upływu wyznaczonego terminu, ksiądz Raś nie złożył rezygnacji, co może prowadzić do jego usunięcia przez arcybiskupa.

Podobne wiadomości

Popularne tematy