piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaSiostry zakonne modlą się o pokój w Ziemi Świętej

Siostry zakonne modlą się o pokój w Ziemi Świętej

W odpowiedzi na niedawne wydarzenia w Ziemi Świętej, Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych (UISG) wezwała wszystkie siostry zakonne i ich współpracowników na całym świecie do dnia postu i modlitwy o pokój i pojednanie.

Wezwanie do modlitwy i postu

Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych wyraziła swój smutek z powodu ostatnich wydarzeń w Ziemi Świętej, mówiąc: „w tym momencie głębokiego niepokoju i smutku z powodu sytuacji, z jaką się mierzymy, chcemy podzielić się promykiem nadziei”. UISG wierzy, że jest to czas dla nas, aby “zeszliśmy się razem jako globalna społeczność i modliliśmy się za świat, w którym pokój triumfuje nad przemocą, sprawiedliwość nad konfliktem, a pojednanie nad nienawiścią”.

Czasy rozpaczy i smutku

Kardynał Pierbattista Pizzaballa w liście poprosił wszystkich braci i siostry, aby poświęcili 17 października na post i modlitwy o pokój w Ziemi Świętej. Wyraził ubolewanie nad obecnym kryzysem politycznym i wojskowym w Izraelu, który doprowadził do bezprecedensowej przemocy, narastającej nienawiści i większego zniszczenia. Kardynał napisał: „Nienawiść, której doświadczamy niestety już od zbyt dawna, będzie jeszcze większa, a wynikająca z niej spirala przemocy przyniesie więcej zniszczeń. Wszystko zdaje się mówić o śmierci”.

Modlitwa o pokój, sprawiedliwość i pojednanie

Kardynał Pizzaballa, w imieniu wszystkich Ordynariuszy Ziemi Świętej, zaprosił wszystkie parafie i wspólnoty zakonne do dnia postu i modlitwy o pokój i pojednanie. Wyraził pragnienie pokoju, sprawiedliwości i pojednania w Ziemi Świętej, mówiąc: „To jest sposób, w jaki wszyscy zbieramy się razem pomimo wszystkiego i łączymy się wspólnie w modlitwie, aby przekazać Bogu Ojcu nasze pragnienie pokoju, sprawiedliwości i pojednania”.

Papież Franciszek dołącza się do wezwania do modlitwy i postu

W niedzielę, po modlitwie Anioł Pański, papież Franciszek dołączył się do wezwania do Dnia Modlitwy i Postu, mówiąc: “Modlitwa jest łagodną i świętą siłą przeciwstawiającą się diabelskiej sile nienawiści, terroryzmu i wojny”. Zaapelował: “Proszę, nie przelijcie więcej niewinnej krwi, ani w Ziemi Świętej, ani na Ukrainie, ani nigdzie indziej! Dość! Wojny zawsze są porażką, zawsze!”

Podobne wiadomości

Popularne tematy