sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaReligiaPrzywódcy kościoła w Jerozolimie apelują o natychmiastowe zawieszenie broni w Strefie Gazy

Przywódcy kościoła w Jerozolimie apelują o natychmiastowe zawieszenie broni w Strefie Gazy

Spotkanie z prezydentem Herzogiem

W Jerozolimie doszło do ważnego spotkania chrześcijańskich liderów z prezydentem Izraela, Izaakiem Herzogiem. Celem tego spotkania było przekazanie konsekwentnego stanowiska Kościoła, domagającego się natychmiastowego zakończenia przemocy w Strefie Gazy. Przywódcy Kościoła podkreślili potrzebę natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni z uwagi na humanitarne aspekty konfliktu, ochronę cywilów oraz instytucji świadczących im pomoc.

Odrzucenie nieprawdziwych raportów

W wydanym oświadczeniu, liderzy chrześcijańscy odnieśli się do nieprawdziwych raportów niektórych izraelskich mediów, które wprowadzały w błąd co do celów spotkania. Podkreślili, że nie była to zwykła wymiana uprzejmości z okazji świąt, lecz konkretna próba przekazania globalnego stanowiska Kościoła, domagającego się natychmiastowego zakończenia przemocy w Gazi na rzecz chrześcijan na całym świecie.

Sytuacja cywilów i ograniczenia w Zachodnim Brzegu

Podczas spotkania poruszono również kwestię trudnej sytuacji cywilów oraz ograniczeń w przemieszczaniu się, nałożonych w Zachodnim Brzegu, szczególnie wokół Betlejem podczas sezonu świątecznego. Przywódcy Kościoła z Jerozolimy zwrócili uwagę na potrzebę ochrony ludności cywilnej oraz zapewnienia im dostępu do niezbędnych usług.

Podobne wiadomości

Popularne tematy