piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPrezydent Biskupów Pakistanu: Bezkarne działania prowadzą do przemocy przeciwko chrześcijanom

Prezydent Biskupów Pakistanu: Bezkarne działania prowadzą do przemocy przeciwko chrześcijanom

W odpowiedzi na falę przemocy skierowanej przeciwko chrześcijańskim miejscom kultu w Jaranwala, arcybiskup Joseph Arshad udzielił wywiadu dla Vatican News, w którym apeluje o modlitwę za społeczność i domaga się pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców przemocy.

Atak na chrześcijańską społeczność

Kilka kościołów chrześcijańskich zostało zdewastowanych, a dziesiątki domów podpalono w środę przez tłum muzułmanów, który zaatakował chrześcijańską społeczność we wschodnim Pakistanie, oskarżając dwóch jej członków o profanację Koranu. Atak miał miejsce w Jaranwala w przemysłowym dystrykcie Faisalabad.

Reakcje na ataki

W odpowiedzi na ataki, w niedzielę, 20 sierpnia, w całym Pakistanie obchodzony jest Specjalny Dzień Modlitwy. Chrześcijanie w Pakistanie jednoczą się w modlitwie, a Katolicka Konferencja Biskupów Pakistanu powierza Panu akty otwartej przemocy przeciwko świętym budynkom i rodzinom ochrzczonych.

Wywiad z arcybiskupem Arshadem

W wywiadzie dla Vatican News, arcybiskup Joseph Arshad opowiedział o cierpieniu ludzi dotkniętych przemocą. Arcybiskup Arshad zaapelował o pokój wśród ludzi Pakistanu i nalegał, aby ci, którzy zorganizowali ataki przeciwko chrześcijanom i kościołom chrześcijańskim, zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Cytaty z wywiadu

“Za każdym razem, gdy te incydenty mają miejsce, nie ma przykładu kary wymierzonej tym ludziom, i dlatego te rzeczy zdarzają się ponownie,” powiedział.

Arcybiskup Arshad: “Zorganizowaliśmy ten dzień modlitwy, ponieważ musimy się modlić za Pakistan. Musimy się modlić za to, co dzieje się w naszym społeczeństwie. Musimy się modlić za ofiary, które odeszły i które są teraz w trudnej sytuacji, w bólu i cierpieniu.”

“Biblię spalono. Krzyże spalono. To bardzo bolesne do zobaczenia.”

Przemoc skierowana przeciwko chrześcijanom w Pakistanie jest poważnym problemem, który wymaga natychmiastowej reakcji ze strony władz. Arcybiskup Joseph Arshad podkreśla konieczność modlitwy, pokoju i sprawiedliwości w obliczu tych tragicznych wydarzeń.

Podobne wiadomości

Popularne tematy