piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież wzywa do modlitw za ludzi Maroka po trzęsieniu ziemi

Papież wzywa do modlitw za ludzi Maroka po trzęsieniu ziemi

Papież Franciszek wzywa do modlitw za “szlachetny lud marokański”, prosząc Boga, aby dał im siłę, by dojść do siebie po niszczycielskim trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w weekend.

Modlitwa za ofiary powodzi w Libii

Po modlitwie za ofiary powodzi w Libii podczas cotygodniowej audiencji ogólnej, Papież Franciszek wyraził również swoją bliskość z ludźmi Maroka. “Moje myśli kierują się również do szlachetnego ludu marokańskiego, który doświadczył tych ruchów ziemi, tych trzęsień ziemi” – powiedział.

Tysiące ofiar śmiertelnych

Wiadomo, że w trzęsieniu ziemi o sile 6,8 w skali Richtera, które nawiedziło kraj w piątek, zginęło prawie 3 000 osób, a ponad 5 500 odniosło obrażenia. Hiszpania, Wielka Brytania i Katar wysłały zespoły, aby pomóc w akcjach ratunkowych, ale nadzieje na znalezienie ocalałych maleją. Inne kraje, w tym Włochy, Belgia, Francja i Niemcy, również zaoferowały pomoc. Wielu z ofiar mieszka w małych wioskach w górskich rejonach, do których ratownicy i pracownicy pomocy mają trudności z dotarciem.

Słowa Papieża Franciszka

W swoim wystąpieniu w środę Papież Franciszek wezwał do modlitw za Maroko i jego mieszkańców, prosząc, aby Pan mógł dać im “siłę, by dojść do siebie po tej strasznej ‘zasadzce’, której doświadczyli”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy