piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież podczas Mszy w Mongolii: Wiara chrześcijańska jest odpowiedzią na pragnienie miłości

Papież podczas Mszy w Mongolii: Wiara chrześcijańska jest odpowiedzią na pragnienie miłości

Mongolia – kraj pełen historii i kultury

Mongolia, nieskończony kraj bogaty w historię i kulturę, jest jednak oznaczony suchością stepów i pustyni. To doskonała metafora dla pragnienia szczęścia i miłości, które znajdują się w sercu każdego człowieka.

Pragnienie w nas

Podczas Mszy w niedzielę na Steppe Arena w Ułan Bator, Papież Franciszek skupił się na “pragnieniu w nas” i “miłości, która je gasi”, czerpiąc inspirację z responsorium dnia: “O Boże… moja dusza pragnie Ciebie; moje ciało tęskni za Tobą, jak w suchym i zmęczonym kraju, gdzie nie ma wody.”

Tylko Chrystus może ugasić nasze pragnienie

Ten werset zachęca nas przede wszystkim do “uznania pragnienia w nas”. Słowa Psalmisty “mają szczególny rezonans w kraju takim jak Mongolia, z jego tradycyjną kulturą koczowniczą”, wyjaśnił Papież, dodając: “Wszyscy jesteśmy ‘koczownikami Bożymi’, pielgrzymami w poszukiwaniu szczęścia, wędrowcami w poszukiwaniu miłości.”

Serce naszej wiary

To Słowo, mówił Papież Franciszek, “zawsze przypomina nam o samym sercu naszej wiary: pozwolenie się kochać przez Boga i z kolei uczynienie naszego życia ofiarą miłości. Bo tylko miłość naprawdę gasi nasze pragnienie.”

Ewangelia o Piotrze

Zwracając się do Ewangelii, która mówi o niezdolności Piotra do zaakceptowania Męki i Krzyża Jezusa, Papież Franciszek powiedział, że światowość reprezentowana przez Piotra “nie prowadzi donikąd; w rzeczywistości pozostawia nas bardziej spragnionymi niż wcześniej.”

Papież Franciszek wezwał nas wszystkich, abyśmy wzięli do serca słowa Pana do Piotra, stali się uczniami Jezusa, podążali Jego śladami i przestali myśleć tak, jak myśli świat. “Jeśli to zrobimy”, powiedział Papież, “będziemy w stanie, dzięki łasce Chrystusa i Duchowi Świętemu, podążać ścieżką miłości… kiedy tracimy nasze życie dla Ewangelii, Pan oddaje je nam obficie, w pełni miłości i radości na wieczność.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy