sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież na Spotkaniu w Rimini: Przyjaźń społeczna jako antidotum na wojnę i...

Papież na Spotkaniu w Rimini: Przyjaźń społeczna jako antidotum na wojnę i konflikt

Papież Franciszek zachęca uczestników 44. Spotkania Przyjaźni Między Ludźmi do podchodzenia do innych jak Jezus i pomagania im spotkać Boga, zwłaszcza w trudnych czasach.

Spotkanie w Rimini – coroczne wydarzenie

Od 1980 roku w północno-włoskim nadmorskim miasteczku Rimini odbywa się corocznie Spotkanie Przyjaźni Między Ludźmi. Tegoroczny temat brzmi: “Istnienie ludzkie to niewyczerpana przyjaźń”. Organizowane przez Ruch Komunii i Wyzwolenia, przyciąga wielu wiernych, którzy mają okazję słuchać wypowiedzi wielu ważnych osób na kluczowe tematy.

Wojny i podziały

Papież Franciszek zwrócił uwagę na wojny, które obecnie pustoszą świat. Spotkanie w Rimini odbywa się w czasie, gdy “wojny i podziały sieją w sercach niechęć i strach”. Papież podkreślił, że różnice są często postrzegane jako objawy wrogości.

Nikt nie może być zbawiony sam

Papież zauważył, że “niemożliwe jest ucieczka przed sytuacją” własnymi siłami. “Ludzkość zawsze to doświadczała: nikt nie może być zbawiony sam.”

Wartość prawdziwej przyjaźni

Zwracając się do młodych ludzi, Ojciec Święty wychwalał wartość prawdziwej przyjaźni, która powiększa serce. “Wierni przyjaciele”, zastanawiał się Papież, “są odzwierciedleniem miłości Pana, Jego pocieszenia i Jego miłującej obecności.”

Promowanie kultury spotkania

Papież Franciszek wyraził nadzieję, że Spotkanie Przyjaźni Między Ludźmi będzie nadal promować kulturę spotkania, otwartą dla wszystkich, w której nikt nie jest wykluczony. “Niech każdy z uczestników nauczy się trochę podchodzić do innych w sposób Jezusa, który zawsze wyciąga rękę, zawsze stara się podnieść, sprawić, by ludzie uzdrowili, by byli szczęśliwi, by spotkali Boga.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy