wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaSpotkanie młodych i starszych: Światowe Dni Młodzieży według ojca João Chagasa

Spotkanie młodych i starszych: Światowe Dni Młodzieży według ojca João Chagasa

Wielkie oczekiwanie na ŚDM

W Lizbonie, ojciec João Chagas, urzędnik Watykanu odpowiedzialny za młodzież i Światowe Dni Młodzieży, dzieli się wielkim entuzjazmem na nadchodzące spotkanie między Papieżem a młodzieżą z całego świata. ŚDM, jak sugeruje, nie tylko duchowo przekształci młodych ludzi, ale będzie również piękną wymianą między młodymi i starszymi, którzy na nich czekają.

Wizyta Papieża w Lizbonie

Ojciec João Chagas, szef Biura Młodzieży Dicastery for Laity, Family and Life w Watykanie, wyraził to w wywiadzie dla Vatican News we wtorek, przed nadchodzącą Apostolską Podróżą Papieża do Lizbony z tej okazji, oznaczającą jego 42. podróż apostolską za granicę i drugą do tego kraju.

Spotkanie ojca Chagasa z Papieżem Franciszkiem

Na ziemi w Lizbonie urzędnik Watykanu odpowiedzialny za ŚDM mówił o nadchodzącym przyjeździe Papieża i radości Portugalczyków z powtórnego przyjęcia go w ich kraju. “Byłem bardzo pod wrażeniem, jak parafie i jak lokalny Kościół przygotowuje się do przyjęcia młodych ludzi z całego świata. Przygotowują wszystkie szczegóły. Parafie są bardzo entuzjastyczne, a starsi ludzie są bardzo zaangażowani.”

Połączenie starszych i młodych

Ojciec Chagas zauważył, że to, co “przeżyliśmy ostatnią niedzielę z Papieżem, na Światowy Dzień Dziadków i Starszych ludzi, w Watykanie, było bardzo mocno odczuwane tutaj.”

Pragnienie młodych ludzi do spotkania z Chrystusem

“Ten czas oczekiwania,” przypomniał, “sprawił, że wzrosło pragnienie wszystkich młodych ludzi z całego świata na to spotkanie z Chrystusem, z Papieżem, ze sobą nawzajem.”

‘Sekret’ ŚDM

Vatican News zapytał, jaki jest ‘sekret’, który utrzymuje Światowe Dni Młodzieży tak potężne, przez ostatnie 40 lat. “Światowe Dni rozpoczęły się w Roku Odkupienia, w którym świętowaliśmy, ze Świętym Janem Pawłem II, wydarzenie Krzyża i Zmartwychwstania, tajemnicę paschalną. Więc to jest wydarzenie paschalne. To jest wydarzenie pielgrzymki.”

Przemiana przez Chrystusa

Światowy Dzień Młodzieży, zauważył, to wydarzenie “w którym młodzi ludzie są zaproszeni do udziału w ofierze kapłanów Chrystusa”, ponieważ pielgrzymka, podkreślił, wymaga codziennych ofiar. Jednak, kontynuował, to jest wydarzenie zmartwychwstania, przemienienia, przypominając, że ostatnia Msza Święta będzie odzwierciedlać przemienienie.

Nadchodząca podróż Papieża

Po raz drugi jako Papież, Ojciec Święty odwiedzi miejsce pielgrzymkowe Matki Bożej, cel milionów pielgrzymów każdego roku. Papież odwiedził Sanktuarium, 12-13 maja 2017 roku, na setną rocznicę Objawień Najświętszej Maryi Panny w Cova da Iria. Przy tej okazji Papież modlił się o koniec wojen “rozdzierających” świat.

Podobne wiadomości

Popularne tematy