sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek zachęca chińskich katolików do bycia dobrymi obywatelami

Papież Franciszek zachęca chińskich katolików do bycia dobrymi obywatelami

Papież Franciszek zwrócił się z pozdrowieniami do ludu Chin podczas zakończenia Mszy w stolicy Mongolii, Ułan Bator, zachęcając chińskich katolików do bycia “dobrymi chrześcijanami i dobrymi obywatelami”.

Spotkanie z biskupami z Chin

Gdy Papież Franciszek kończył Mszę w niedzielę w Teatrze Hun w stolicy Mongolii, Ułan Bator, zaprosił dwóch chińskich biskupów, aby stanęli z nim przy ołtarzu. Papież pozdrowił kardynała Johna Tong Hona, biskupa seniora z Hongkongu, oraz kardynała-elekta Stephena Chow Sau-yana, SJ, biskupa Hongkongu. Trzymając ich ręce, Papież Franciszek przekazał pozdrowienia “szlachetnemu ludowi Chin” i życzył “wszystkim ludziom wszystkiego najlepszego”. Zachęcił ludzi Chin do “dążenia naprzód, zawsze idąc do przodu”.

Papież Franciszek powiedział:

“To są dwaj bracia biskupi, emerytowany z Hongkongu i obecny biskup Hongkongu. Chciałbym skorzystać z ich obecności, aby przesłać serdeczne pozdrowienia szlachetnemu ludowi Chin. Wszystkim ludziom życzę wszystkiego najlepszego. Dążcie naprzód, zawsze idąc do przodu. I proszę chińskich katolików, aby byli dobrymi chrześcijanami i dobrymi obywatelami… Dziękuję.”

Wizyta w Mongolii

Papież Franciszek odbywa swoją 43. apostolską podróż zagraniczną do azjatyckiego kraju Mongolii. Wcześniej w niedzielę wziął udział w ekumenicznym i międzyreligijnym spotkaniu z przywódcami religijnymi Mongolii. Msza w niedzielę była ostatnim wydarzeniem dnia, a Papież wraca do Rzymu w poniedziałek po spotkaniu z kilkoma przedstawicielami pracowników charytatywnych Kościoła służących ludowi Mongolii.

Podobne wiadomości

Popularne tematy