sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek wzywa do pokoju i oddania się Maryi

Papież Franciszek wzywa do pokoju i oddania się Maryi

Papież Franciszek zaprosił wiernych do wspólnej modlitwy do Najświętszej Maryi Panny w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. “Módlmy się o pokój, aby serca były spokojne, aby na świecie zapanował pokój!” – powiedział Papież podczas modlitwy Anioł Pański, wygłaszając swoje przesłanie z okna Pałacu Apostolskiego.

Papież w Rzymie: modlitwa o pokój

Podczas uroczystości Niepokalanego Poczęcia, Papież Franciszek odwiedził bazylikę Santa Maria Maggiore, a następnie udał się na Piazza di Spagna, aby modlić się do Matki Bożej i wstawiać się za światem wolnym od wojen. “Proszę wszystkich, a szczególnie wiernych Rzymu, aby duchowo połączyli się ze mną w tym akcie zawierzenia naszej Matce, modląc się przede wszystkim o pokój – pokój na Ukrainie, pokój w Palestynie i Izraelu oraz w każdej krainie dotkniętej wojną. Módlmy się o pokój, aby serca znalazły spokój, aby zapanował pokój!” – zachęcał Papież.

Wsparcie dla Akcji Katolickiej

Papież Franciszek zwrócił się z serdecznym pozdrowieniem do Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów świata, w szczególności do członków Akcji Katolickiej, którzy w tych dniach odnawiają swoje członkostwo. Zachęcił wszystkich członków organizacji, “od najmłodszych po najstarszych”, aby byli “żywymi kamieniami w Kościele i dobrym zakwasem w społeczeństwie”.

Jubileuszowe życzenia dla Archidiecezji Quebec

Przed ogłoszeniem pierwszego Światowego Dnia Dzieci w maju, Papież Franciszek przekazał pozdrowienia wiernym Archidiecezji Quebec w Kanadzie, którzy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia – ich święto patronalne – rozpoczynają Jubileusz z okazji 350-lecia założenia Diecezji. Papież zauważył, że Quebec był pierwszą diecezją założoną w obecnym Kanadzie, po czym złożył wiernym życzenia “Szczęśliwego Roku Jubileuszowego”, modląc się, aby Dziewica Maryja towarzyszyła im w ich obchodach.

W swoim przesłaniu Papież Franciszek podkreślił znaczenie modlitwy i zawierzenia w trudnych czasach, wzywając do jedności i pokoju w świecie. Jego słowa stanowią przypomnienie o sile wiary i wspólnoty w przekraczaniu podziałów i budowaniu lepszego świata.

Podobne wiadomości

Popularne tematy