sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek wyraża troskę o społeczność w Gazie: osobiste telefonaty do księdza...

Papież Franciszek wyraża troskę o społeczność w Gazie: osobiste telefonaty do księdza Gabriela Romanelliego

W obliczu konfliktu i przemocy, które rozgorzały w Gazie, Papież Franciszek nie pozostaje obojętny na los mieszkańców tego regionu. Dwa osobiste telefonaty do księdza Gabriela Romanelliego, proboszcza z Gazy, stały się wyrazem głębokiej troski i solidarności Ojca Świętego z ludźmi dotkniętymi skutkami wojny.

Osobiste telefonaty od papieża

Ksiądz Gabriel Romanelli, proboszcz z Gazy, otrzymał dwa telefonaty od Papieża Franciszka, który osobiście interesuje się sytuacją ludności w tym konfliktowym regionie. Pierwszy z telefonów miał miejsce w sobotę, a drugi w poniedziałek. Papież wyraził swoją bliskość i ofiarował modlitwy za społeczność. „Papież zadzwonił do mnie kilka minut temu”, powiedział ksiądz Romanelli. „Wyraził swoją bliskość i zaoferował swoje modlitwy”. Ksiądz dziękował za wezwanie do zawieszenia broni i zakończenia wszelkiej przemocy, terroryzmu i wojny.

Społeczność katolicka w ogniu konfliktu

Parafia w Gazie stała się domem dla około 150 osób, które straciły swoje domy lub szukały bezpiecznego miejsca przed bombardowaniami. Ksiądz Romanelli, urodzony we Włoszech, zauważył, że naloty dotknęły cały obszar, ale jak dotąd nie ma jeszcze informacji o śmierciach wśród społeczności chrześcijańskiej ani o zniszczeniach. W całej Gazie odnotowano ponad 770 ofiar śmiertelnych i 4000 rannych do wtorku, w wyniku izraelskich nalotów jako odpowiedzi na ataki terrorystyczne Hamasu z 7 października.

Błogosławieństwo i bliskość Kościoła

„Papież Franciszek zadzwonił także [w poniedziałek]”, przypomniał proboszcz, wyjaśniając, że Papież chciał wiedzieć, jak radzą sobie ludzie i parafia. Papież udzielił także swojego „błogosławieństwa, aby każdy mógł doświadczyć bliskości Kościoła”.

Papież Franciszek, poprzez swoje osobiste telefonaty, okazuje głęboką troskę i solidarność z ludźmi w Gazie, którzy są dotknięci konfliktem i przemocą. Jego gesty i słowa wsparcia są ważnym przesłaniem o miłości i bliskości Kościoła w obliczu cierpienia i tragedii. Jak Kościół może nadal wspierać i pomagać tym, którzy są najbardziej dotknięci konfliktami i przemocą na świecie? Jakie dalsze kroki mogą zostać podjęte, aby zapewnić pokój i pojednanie w regionach dotkniętych wojną?

Podobne wiadomości

Popularne tematy