wtorek, 20 lutego, 2024
Strona głównaReligiaIntencja modlitewna Papieża Franciszka na lipiec: Życie eucharystyczne

Intencja modlitewna Papieża Franciszka na lipiec: Życie eucharystyczne

Papież Franciszek ogłosił swoją intencję modlitewną na lipiec. W tym miesięcznym przesłaniu wideo, poświęconym Eucharystii, prosi, abyśmy umieścili Eucharystię w centrum naszego życia.

Miesięczna intencja modlitewna Papieża Franciszka na lipiec dotyczy życia eucharystycznego. Papież apeluje, abyśmy umieścili celebrację Eucharystii w centrum naszego życia w swoim papieskim przesłaniu wideo, powierzonemu całemu Kościołowi Katolickiemu, przez Papieską Sieć Modlitwy Światowej.

Papież Franciszek rozpoczyna ten miesięczny film mówiąc: „Jeśli jesteś taki sam na końcu Mszy, jak byłeś na początku, coś jest nie tak”. W swojej nowej intencji modlitewnej, Ojciec Święty zaprasza nas do postrzegania celebracji Eucharystii nie jako obowiązkowego rytuału, ale raczej jako spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem, bo „Eucharystia jest obecnością Jezusa”, która jest „głęboko przekształcająca”.

W tym kontekście, Papież Franciszek nalega w tym filmie, że „to Chrystus, który oferuje się, który daje się za nas”, co prowadzi do „naszych żywotów będących karmionymi przez Niego, aby karmić życie naszych braci i sióstr”.

Wychodzenie poza siebie, otwieranie się na innych

W filmie, Papież Franciszek wyjaśnia „logikę Eucharystii”, która „daje nam odwagę do spotkania z innymi, do wyjścia poza siebie, do otwarcia się na innych z miłością”. Dlatego Papież zachęca nas do spotkania z Jezusem w Eucharystii, bo tam otrzymujemy zdolność do kochania innych i do pozwalania się przekształcać przez Niego.

Na koniec, Papież zachęca nas do modlitwy, aby „Katolicy umieścili w centrum swojego życia celebrację Eucharystii, która przekształca relacje międzyludzkie i otwiera spotkanie z Bogiem i ich braćmi i siostrami”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy