wtorek, 20 lutego, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek spotyka się z młodymi pielgrzymami z Ukrainy

Papież Franciszek spotyka się z młodymi pielgrzymami z Ukrainy

Spotkanie z pielgrzymami

Papież Franciszek spotkał się z grupą 15 ukraińskich pielgrzymów w czwartkowy poranek, przed swoimi publicznymi zobowiązaniami w drugim dniu swojej Apostolskiej Podróży do Portugalii. Papież wielokrotnie apelował od początku inwazji Rosji na Ukrainę, często wzywając do pokoju i zakończenia wojny.

Potwierdzenie spotkania

W krótkim oświadczeniu, Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, potwierdził spotkanie, które odbyło się przed spotkaniem Papieża z uniwersyteckimi studentami. “Dziś rano, przed opuszczeniem Nuncjatury,” – powiedział oświadczenie, “Papież Franciszek spotkał grupę 15 młodych pielgrzymów z Ukrainy, którzy towarzyszyli panu Denysowi Koladzie, Konsultantowi ds. Dialogu z Organizacjami Religijnymi przy rządzie ukraińskim.”

Słowa Papieża

“Papież, po wysłuchaniu ich poruszających historii,” – powiedział pan Bruni, “zwrócił kilka słów do młodych ludzi, wyrażając swoją ‘smutną i modlitewną’ bliskość.” Na koniec półgodzinnego spotkania, Papież Franciszek i młodzi ludzie odmówili razem Ojcze nasz, “z myślami zwróconymi ku męczenniczej Ukrainie.”

Modlitwa za zmarłego katechetę ŚDM

Tego samego dnia, Papież Franciszek modlił się na swojej Mszy za katechetę Światowych Dni Młodzieży, który zmarł podczas pobytu w Lizbonie. Według Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, czterej członkowie rodziny zmarłej 62-letniej kobiety byli obecni na Mszy Papieża, dodając, że katecheta najwyraźniej zmarł w wyniku wypadku w domu, w którym był gościem.

Podobne wiadomości

Popularne tematy