piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek o 10. rocznicy Evangelii Gaudium: centralne miejsce ubogich w misji...

Papież Franciszek o 10. rocznicy Evangelii Gaudium: centralne miejsce ubogich w misji Kościoła

Na dziesiątą rocznicę swojej adhortacji apostolskiej “Evangelii Gaudium”, Papież Franciszek podkreśla znaczenie ubogich w radosnym głoszeniu zbawienia przez Kościół w Chrystusie.

Centralność ubogich w misji Kościoła

Papież Franciszek przypomina, że “Evangelii Gaudium” miało na celu uświadomienie, że misja ewangelizacyjna Kościoła i nasze życie chrześcijańskie nie mogą ignorować ubogich. Cała droga naszego zbawienia jest oznaczona przez ubogich. Jezus, urodzony w stajni, pracujący rękami, umieścił ubogich i wykluczonych w centrum swojego serca.

Walka z nierównościami

Papież zwraca uwagę, że “Evangelii Gaudium” wzywa chrześcijan do zajęcia się problemem, który leży u podstaw ubóstwa i zła społecznego: nierównością. Odnawia swoje wezwania do tworzenia nowych struktur społecznych i nowego sposobu myślenia, który obali “absolutną autonomię sił rynkowych i spekulacji finansowych”.

Słuchanie wołania ubogich

Na zakończenie Papież Franciszek zachęca chrześcijan do słuchania wołania ubogich i ziemi, abyśmy mogli wypełnić naszą misję ewangelizacyjną i żyć tak, jak zaprasza nas Jezus.

Papież Franciszek podkreśla, że nie można ignorować ubogich w misji Kościoła i w naszym życiu chrześcijańskim. Nierówności są korzeniem problemów społecznych, a zmiana mentalności i struktur społecznych jest niezbędna do rozwiązania tych problemów.

Podobne wiadomości

Popularne tematy