sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek na szczycie COP28 w Dubaju

Papież Franciszek na szczycie COP28 w Dubaju

Papież Franciszek uda się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w dniach od 1 do 3 grudnia, aby wziąć udział w Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP28), która odbędzie się w Dubaju. W trakcie tego szczytu wygłosi przemówienie, weźmie udział w prywatnych spotkaniach dwustronnych oraz otworzy “Pawilon Wiary” w Expo City. Wizyta Papieża podkreśla znaczenie zajmowania się zmianami klimatycznymi oraz rolę wspólnot wiary w tym globalnym wysiłku.

Podczas swojej wizyty w Dubaju, Papież Franciszek ma zaplanowane przemówienie na szczycie COP28. Jego podróż rozpocznie się w Rzymie, skąd odleci do Dubaju, gdzie przylot zaplanowano na godzinę 20:25. Ceremonia powitania odbędzie się na międzynarodowym lotnisku Dubai World Central.

Przemówienie do uczestników COP28

Serce wizyty nastąpi w sobotę, 2 grudnia, kiedy to Papież Franciszek przemówi do uczestników szczytu COP28. Przybycie do Expo City, gdzie odbywa się szczyt, zaplanowano na godzinę 10:00, a przemówienie rozpocznie się pół godziny później.

Spotkania dwustronne

Po przemówieniu, od 10:30 oraz po południu, po godzinie 15:30, Papież weźmie udział w serii prywatnych spotkań dwustronnych.

Inauguracja Pawilonu Wiary

W niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 9:00, Papież Franciszek otworzy “Pawilon Wiary”. Papież wygłosi przy tej okazji słowa powitania. Pawilon Wiary, będący wspólnym przedsięwzięciem Rady Starszych Muzułmanów, prezydencji COP28, Programu Środowiskowego ONZ (UNEP), Stolicy Apostolskiej oraz koalicji partnerów wiary, ma na celu przekazanie światu przesłania pokoju.

Zakończenie wizyty

O godzinie 10:15 Papież uda się na lotnisko Dubai World Central na ceremonię pożegnania. Odlot do Rzymu zaplanowano na godzinę 10:45, z przylotem na lotnisko Fiumicino o godzinie 14:40 czasu rzymskiego.

Znaczenie wizyty

Wizyta Papieża Franciszka na szczycie COP28 w Dubaju ma kluczowe znaczenie dla globalnej dyskusji na temat zmian klimatycznych. Jego obecność i przemówienie są oczekiwane jako ważny wkład w dialog międzyreligijny i międzynarodowy w kwestiach ekologicznych. Inauguracja “Pawilonu Wiary” stanowi symboliczne połączenie duchowości z troską o naszą wspólną planetę, podkreślając, że zmiana klimatu to nie tylko wyzwanie technologiczne czy ekonomiczne, ale również etyczne i duchowe.

Podobne wiadomości

Popularne tematy