sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek modli się za ofiary pożarów na Hawajach

Papież Franciszek modli się za ofiary pożarów na Hawajach

W telegramie skierowanym do Apostolskiego Nuncjusza w Stanach Zjednoczonych, Kardynał Pietro Parolin przekazuje głęboki smutek Ojca Świętego z powodu “straty życia i zniszczeń spowodowanych przez pożary” na Hawajach i zapewnia tych dotkniętych pożarami o modlitwach Papieża.

Wiadomość od Ojca Świętego

„Jego Świątobliwość Papież Franciszek z głębokim smutkiem dowiedział się o stracie życia i zniszczeniach spowodowanych przez pożary na hawajskiej wyspie Maui” – czytamy w telegramie wysłanym przez Sekretarza Stanu Kardynała Pietro Parolina do Apostolskiego Nuncjusza w Stanach Zjednoczonych, Arcybiskupa Christophe’a Pierre’a. Telegram zwraca uwagę na „solidarność Ojca Świętego z wszystkimi cierpiącymi z powodu tej tragedii, zwłaszcza tymi, których bliscy zginęli lub są nieobecni”.

Największa katastrofa naturalna w tej generacji

Przynajmniej 55 osób zginęło w śmiertelnych pożarach, tysiące innych zostały przesiedlone i pilnie potrzebują mieszkania – informuje Gubernator Hawajów Josh Green. Władze informują również, że około 1000 osób pozostaje nieodnalezionych. „Mówimy o największej katastrofie naturalnej tej generacji na Hawajach” – powiedział gubernator, dodając, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, gdy ekipy ratunkowe będą szukać ocalałych.

Tysiące ludzi znalazły schronienie w tymczasowych schronieniach, podczas gdy turyści i odwiedzający próbują opuścić wyspę. Tymczasem prezydent USA Joe Biden ogłosił stan wyjątkowy i zapewnił, że „każdy nasz środek będzie dostępny” dla ludzi z Hawajów.

Modlitwa za ofiary i ratowników

Telegram Kardynała Parolina zapewniał ofiary pożarów o modlitwach Papieża Franciszka za tych, którzy zginęli, jak również za tych, którzy zostali ranni lub przesiedleni, „jak również za pierwszych ratowników i personel awaryjny”.

Na koniec, „jako znak jego duchowej bliskości”, telegram głosi, „Ojciec Święty chętnie wzywa na wszystkich mieszkańców Maui Boże błogosławieństwo siły i pokoju”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy