wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież chwali odwagę kobiet, które odeszły od mafii

Papież chwali odwagę kobiet, które odeszły od mafii

Papież Franciszek spotkał się z grupą Włoszek, które zdecydowały się opuścić swoje rodziny związane z przestępczością zorganizowaną i dołączyć do sieci “Libera” przeciwko mafii.

Spotkanie w Watykanie

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek w Watykanie grupę Włoszek, które postanowiły oddalić się od swoich rodzin zaangażowanych w przestępczość zorganizowaną i dołączyć do sieci “Libera” przeciwko mafii. Towarzyszył im ks. Luigi Ciotti, włoski ksiądz, który założył stowarzyszenie w 1995 roku.

Misja organizacji “Libera”

Organizacja promuje wykorzystanie ziemi i majątku skonfiskowanego przestępcom do tworzenia lokalnych spółdzielni, projektów antynarkotykowych i centrów społecznościowych, a także stara się zapewnić zatrudnienie osobom wykluczonym przez przestępczość zorganizowaną.

Nie jesteście same

W swoim przemówieniu Papież Franciszek zachęcił grupę kobiet, aby wytrwały w swoim wyborze bez strachu, wiedząc, że Pan Jezus idzie u ich boku. “Nie jesteście same” – powiedział.

Kobiety wśród uczniów Jezusa

Przypomniał, że wśród uczniów Jezusa były także kobiety, które, podobnie jak mężczyźni, nie były doskonałe. “Były to kobiety doświadczone przez życie, czasami ‘zainfekowane’ złem” – powiedział. Jezus przyjął te kobiety “z współczuciem i czułością i uzdrowił je” – dodał Papież. “Z Nim przeszły drogę wyzwolenia.”

Codzienna obecność Jezusa w naszym życiu

Papież Franciszek doradził grupie, aby zawsze nosiły ze sobą małą Ewangelię. “Codziennie czytajcie fragment, spokojnie, wyobrażając sobie, że jesteście z Nim, wśród uczniów.” Papież powiedział, że dokładnie tak się dzieje. “On idzie z nami każdego dnia w drodze życia. Jego Krzyż nadaje sens naszym krzyżom, a Jego Zmartwychwstanie jest źródłem nadziei.”

Podziękowania i modlitwa

Na zakończenie Papież Franciszek podziękował grupie kobiet za ich wizytę i powiedział, że towarzyszy im swoimi modlitwami za nich i ich bliskich, zwłaszcza za ich dzieci. “Niech Pan was błogosławi, a Nasza Pani was chroni” – modlił się.

Stowarzyszenie “Libera”

“Libera” działa obecnie we Włoszech z siecią ponad 270 lokalnych stowarzyszeń. Jej międzynarodowy oddział obejmuje około 80 stowarzyszeń w 35 krajach w Europie, Afryce i Ameryce Południowej.

Podobne wiadomości

Popularne tematy