czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież błogosławi 150. Narodowej Pielgrzymce Wniebowzięcia do Lourdes

Papież błogosławi 150. Narodowej Pielgrzymce Wniebowzięcia do Lourdes

Papież Franciszek przekazał pozdrowienia dla 20 000 wiernych z Francji i z całego świata, którzy zgromadzili się w Lourdes 15 sierpnia 2023 r. z okazji 150. pielgrzymki na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

“Zwróćmy się zdecydowanie do Błogosławionej Matki”

Papież Franciszek zwrócił się z tym wezwaniem, wyrażając swoją bliskość dla wiernych zgromadzonych w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej z Lourdes z okazji Święta Wniebowzięcia. Przypomniał, że 15 sierpnia 2023 r. przypadała 150. rocznica narodowej pielgrzymki na to miejsce.

Wierność tradycji

Papież wyraził radość z tego, że wierni kontynuują tę długą tradycję kultu i oddania, zauważając, że wielu z nich w Lourdes oraz w katedrach i parafiach Francji “modli się do Matki Bożej z największym synowskim zaufaniem, zaufaniem, które nigdy nie zawodzi”.

Odkrywanie czułości wobec Maryi

Ojciec Święty zachęcał duchownych do nieustannego pielęgnowania i wzmacniania miłości i czułości, jaką wierni czują wobec swojej Patronki, zwłaszcza poprzez korzystanie lub odkrywanie popularnych aktów oddania.

Obrona rodzin

Papież Franciszek modlił się, aby Matka Jezusa chroniła rodziny w szczególny sposób. Wspomniał w szczególności o “rodzicach, którzy codziennie dźwigają ciężar wielkiej odpowiedzialności” oraz młodych ludziach, “bogatych w potencjał, ale często zaniepokojonych o swoją przyszłość”.

Myśli dla chorych i cierpiących

Papież skierował swoje myśli do starszych, bogatych w doświadczenie i mądrość, ale często opuszczonych i zaniedbanych. Prosił Dziewicę Maryję, aby pocieszała wszystkich cierpiących, chorych, samotnych, marginalizowanych czy wygnanych.

Niezachwiana nadzieja i świadectwo wiary

Papież Franciszek podkreślił, że chorzy i niepełnosprawni, którzy przybywają do Lourdes w poszukiwaniu pocieszenia od Maryi, wraz z tymi, którzy ich towarzyszą, “dają światu wymowne świadectwo wiary i miłości”.

Papież zakończył, zachęcając pielgrzymów, aby ich wiara wytworzyła w nich “niezachwianą nadzieję”, na której muszą budować swoje życie i społeczeństwa. Udzielił również swojego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym w Lourdes oraz wszystkim wiernym Francji i jej pasterzom.

Podobne wiadomości

Popularne tematy