sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaPolskaOdzyskanie i odbudowa Kościoła w Kołomyi

Odzyskanie i odbudowa Kościoła w Kołomyi

Kołomyi, miasto o bogatej historii i dziedzictwie, jest domem dla jednego z najważniejszych kościołów w regionie – kościoła św. Ignacego Loyoli. Ale jak każda struktura z przeszłością, kościół ten również potrzebuje pomocy.

Historia kościoła

Wybudowany w 1897 roku przez ojców jezuitów, kościół stał się ważnym miejscem kultu dla mieszkańców Kołomyi. Jednak po II wojnie światowej, podczas okupacji sowieckiej, kościół został przekształcony w skład mebli, a klasztor w szpital. Po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę w 1991 roku, kościół został zwrócony katolikom i od tego czasu poddawany jest systematycznym pracom renowacyjnym.

Współczesne wyzwania

Chociaż wiele prac renowacyjnych zostało już wykonanych, dach kościoła wymaga pilnego remontu. Aby zachować malowidła wewnątrz kościoła, które zostały odnowione w 2004 roku, dach musi zostać naprawiony i pomalowany.

Akcja “Ratujmy kościół na Ukrainie”

W odpowiedzi na te wyzwania, na platformie misjomat.org została zorganizowana akcja mająca na celu zebranie funduszy na remont dachu. Ksiądz Michał Machnio, który od lat służy w tej parafii, prosi ludzi dobrej woli o wsparcie w tej ważnej misji.

Kościół św. Ignacego Loyoli w Kołomyi jest nie tylko miejscem kultu, ale także symbolem wytrwałości i odwagi społeczności. Dzięki wsparciu ludzi z całego świata, kościół ten może nadal służyć przyszłym pokoleniom jako miejsce duchowego odrodzenia.

Podobne wiadomości

Popularne tematy