sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaMisja Pokoju: Papież Franciszek wysyła swojego wysłannika do Moskwy

Misja Pokoju: Papież Franciszek wysyła swojego wysłannika do Moskwy

Papież Franciszek, znany ze swojego nieustępliwego dążenia do pokoju, ponownie pokazał swoje zaangażowanie w rozwiązanie konfliktów na świecie. Tym razem skierował swojego wysłannika, Kardynała Matteo Zuppi, do Moskwy.

29 czerwca Kardynał Zuppi spotkał się z rosyjskim Patriarchą Kirillem z Moskwy. Misja ta jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo Papież Franciszek jest zaangażowany w dążenie do pokoju na świecie.

Podczas swojej wizyty w Moskwie, Kardynał Zuppi nie tylko spotkał się z Patriarchą Kirillem, ale także przeprowadził rozmowy z Jurijem Uszakowem, doradcą prezydenta ds. polityki zagranicznej, oraz spotkał się z katolickimi biskupami w Nuncjaturze.

Papież Franciszek jest znany ze swojego zaangażowania w promowanie pokoju i pojednania między narodami. Jego decyzja o wysłaniu Kardynała Zuppi do Moskwy jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo zależy mu na zakończeniu konfliktów na świecie.

Misja Kardynała Zuppi w Moskwie to ważny krok w dążeniu do pokoju. Papież Franciszek, poprzez swoje działania, pokazuje, że Kościół Katolicki jest zdecydowany w swoim dążeniu do pokoju i pojednania między narodami.

Podobne wiadomości

Popularne tematy