sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież w Mongolii: Misja na Peryferiach

Papież w Mongolii: Misja na Peryferiach

Wizyta Apostolska w Mongolii

Papież Franciszek podczas swojej apostolskiej wizyty w Mongolii, gdzie mniej niż 2% ludności to chrześcijanie, podkreślił swoją bliskość do każdego członka Kościoła, zwłaszcza najbardziej potrzebujących. Misjonarz na przedmieściach Ulaanbaatar opowiada o radościach i wyzwaniach ewangelizacji w kraju, w którym duszpasterze naprawdę “pachną owcami”.

Zaskakująca Decyzja Papieża

Wielu obserwatorów było zaskoczonych decyzją Papieża Franciszka o odwiedzeniu Mongolii, kraju położonego między Rosją a Chinami, gdzie niewielki Kościół jest świadkiem niezwykłego apostolskiego zapału.

Misja Ojca Jaroslava Vracowsky’ego

Salezjański Ojciec Jaroslav Vracowsky, pochodzący z Czech, opowiedział Vatican News o ostatnich siedmiu latach swojej misji w małej parafii na przedmieściach stolicy Mongolii, Ulaanbaatar. “To prawdziwy kraj misyjny,” mówi, wyrażając ogromną radość z wizyty Papieża Franciszka.

Parafia w Shuwuu

Parafia, w której pracuje Ojciec Jaroslav, znajduje się w niewielkiej miejscowości Shuwuu. Trzech salezjańskich misjonarzy, którzy ją prowadzą, jest zachwyconych posiadaniem prawdziwego kościoła z cegły i kamienia.

Wyzwanie Językowe

Trzech salezjańskich misjonarzy, którzy obecnie prowadzą parafię, musi nauczyć się języka mongolskiego, zanim rozpoczną swoją pracę. Język ten, jak mówi Ojciec Jaroslav, jest “bardzo, bardzo trudny”.

Chrześcijaństwo w Historii Mongolii

Chociaż przez wiele pokoleń wiara nie była dozwolona, historia Mongolii sięga wieków. W czasach imperium Czyngis-chana, a nawet przed nim, chrześcijaństwo było obecne w Mongolii.

Kościół Świętej Rodziny

W połowie sierpnia społeczność otrzymała prawdziwy kościół z cegły i kamienia. Jest to Kościół Świętej Rodziny w Shuwuu.

Zapach Owiec

Na pytanie, dlaczego Papież Franciszek postanowił odwiedzić Mongolię, Ojciec Jaroslav odpowiedział: “Wielokrotnie wspominał, że dobry pasterz powinien pachnieć owcami”.

Nadzieje i Horyzonty

Pytany o oczekiwania w związku z wizytą Papieża w swojej społeczności, Ojciec Jaroslav mówi, że jego parafianie są szczęśliwi.

Pasja Misji Papieża Franciszka

Ojciec Jaroslav Vracowsky kończy swoją opowieść refleksją na temat tego, jak jego misja wynika z pasji Papieża Franciszka do misji.

Podobne wiadomości

Popularne tematy