wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaKościół metodystów w Bradford zostanie przekształcony w meczet

Kościół metodystów w Bradford zostanie przekształcony w meczet

Kościół metodystyczny w Bradford, który pozostawał niezagospodarowany od 2020 roku, zostanie przekształcony w meczet.

Historia Kościoła

Clayton Heights Methodist Church w Bradford, zbudowany w 1870 roku, był niezagospodarowany od 2020 roku. Początkowo zatwierdzono plany przekształcenia budynku w trzy domy dwupokojowe, ale nigdy nie zostały one zrealizowane.

Nowe Przeznaczenie

Radna Hazel Johnson powiedziała, że kościół został zakupiony przez lokalną społeczność muzułmańską w celu jego renowacji i przekształcenia w meczet jak najszybciej. Pani Johnson, reprezentująca dzielnicę Queensbury, stwierdziła, że projekt nie wymagał pozwolenia na budowę, ponieważ jego przeznaczenie jako miejsce kultu nie zmieniło się.

Reakcje Społeczności

Johnson wyraziła swoje poparcie dla konwersji, twierdząc, że jest to “fantastyczne” dla Queensbury i że meczet jest “bardzo potrzebny dla muzułmanów w naszej społeczności”. Jednak przyznała, że otrzymała wiele sygnałów dotyczących problemów z parkowaniem i ruchem drogowym, zwłaszcza w piątki, kiedy odbywają się modlitwy.

Mimo pewnych obaw społeczności, nowi właściciele budynku zapewnili, że modlitwy zawsze będą kończyły się przed końcem dnia szkolnego, co ma na celu zmniejszenie potencjalnych problemów z ruchem drogowym.

Podobne wiadomości

Popularne tematy