sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Zuppi odwiedza Waszyngton w ramach misji pokojowej dla Ukrainy

Kardynał Zuppi odwiedza Waszyngton w ramach misji pokojowej dla Ukrainy

Kardynał Matteo Maria Zuppi podróżuje do stolicy Stanów Zjednoczonych jako specjalny wysłannik papieża Franciszka, aby szukać pokojowego rozwiązania trwającej wojny na Ukrainie.

Podczas swojej wizyty w Waszyngtonie, Kardynał Zuppi spotkał się z wieloma kluczowymi postaciami, w tym z Patriarchą Kirillem z Moskwy i całej Rosji. W swojej rozmowie z Patriarchą, Kardynał podkreślił, że “priorytetem jest praca dla tych, którzy są najbardziej pokrzywdzeni”.

Kardynał Zuppi, znany ze swojego zaangażowania na rzecz pokoju i sprawiedliwości, odwiedził również stolicę Ukrainy, Kijów, w dniach 5-6 czerwca. Podczas tej wizyty spotkał się z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, i innymi kluczowymi liderami, aby omówić możliwości pokojowego rozwiązania konfliktu.

Podczas swojej misji, Kardynał Zuppi podkreślił, że “staramy się przyprowadzić ukraińskie dzieci do domu”. Ta wypowiedź pokazuje głębokie zaangażowanie Kardynała w prace na rzecz pokoju i sprawiedliwości, zwłaszcza w kontekście trudnej sytuacji na Ukrainie.

Kardynał Zuppi, jako specjalny wysłannik Papieża Franciszka, kontynuuje swoją misję pokojową, dążąc do znalezienia rozwiązania dla trwającego konfliktu na Ukrainie. Jego prace są ważnym przypomnieniem o roli Kościoła katolickiego jako mediatora i promotora pokoju na świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy